• Uczennica w ogólnopolskim finale OTWP

          • 14 kwietnia MIlena Mesjasz w konkursie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zajęła 2 miejsce i będzie reprezentować województwo lubuskie w finale 3-4 czerwca we Wrześni. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

            Joanna Jakimiuk

             

            Finał krajowy OTWP ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

              W dniach 3-4 czerwca 2023 r. w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymisławicach k/Wrześni (woj. wielkopolskie) rozegrano 45 finał krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Ruszów miała dwójkę swoich członków, którzy reprezentowali dwa różne województwa tj. Milena Mesjasz w grupie II (Szkoła Podstawowa w Iłowej – woj. lubuskie) oraz Hubert Kopania w grupie 3  (Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu woj. dolnośląskie). W pierwszym dniu wszyscy uczestnicy pisali test pisemne obejmujące wiedzę    z zakresu historii pożarnictwa, prewencji, techniki pożarniczej, sprzętu czy udzielania kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej. Po napisaniu testów młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych obejmujących min. udzielanie pierwszej pomocy, warsztatach - ,,Robotyka dla odważnych”, elektrośmieci oraz wyposażenie samochodów pożarniczych. Późnym wieczorem ogłoszono wyniki testów pisemnych oraz listę finalistów w trzech grupach wiekowych. Do ścisłego finału niewiele zabrakło Hubertowi – tylko 2 punkty i ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu w kraju a Milena w swojej grupie miejsce osiemnaste. W każdej grupie wiekowej uczestniczyło po 32 uczniów reprezentując wszystkie województwa. Jest to ogromny sukces naszej młodzieży na szczeblu kraju. Systematyczna praca z młodzieżą w Ruszowie przynosi efektytj. na przestrzeni ostatnich ośmiu lat mieliśmy stale reprezentanta (ów) MDP Ruszów w ścisłym  finale krajowym ze zwycięstwami i miejscami na podium  włącznie. Serdecznie dziękuję opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodzieży do turnieju a  Państwowej Straży Pożarnej za zapewnienie bezpiecznego transportu uczestnikom.
            J. Droś – OSP Ruszów
            R. Mesjasz - Foto

             

             

          • WARSZAWA NA BIS czyli kwietniowa wycieczka klas 8 do stolicy

          • „Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt,

            Już dziś wyruszaj ze mną tam.

            Zobaczysz, jak przywita pięknie nas

            Warszawski dzień…”

            Podążając za słowami piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”, uczniowie klas ósmych 3 kwietnia 2023r. wyruszyli pociągiem do stolicy naszego państwa. Warszawa to miasto, do którego warto wracać, o czym przekonaliśmy się po raz drugi. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od gry terenowej Questy – Wyprawy Odkrywców „Z PTTK na szlakach niepodległości”, której trasa prowadziła przez okolicę Starego Miasta, Traktu Królewskiego, Grobu Nieznanego Żołnierza.

            W pierwszym dniu wycieczki zwiedzaliśmy PGE Narodowy. Mieliśmy okazję udać się do punktu widokowego, szatni reprezentacji Polski i pomieszczeń odnowy biologicznej. Zobaczyliśmy też z bliska płytę boiska. Osobiście przekonaliśmy się, gdzie swoje miejsce w szatni ma Robert Lewandowski.

            Zwieńczeniem tego dnia był pobyt na Powązkach Wojskowych. Podążając za przewodnikiem przez ten wyjątkowy w Warszawie cmentarz, zobaczyliśmy kwatery żołnierzy, którzy walczyli w polskich powstaniach, a także I i II wojnie światowej. Na mogiłach Rudego i Alka – bohaterów „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego zapaliliśmy znicze, gdyż chcieliśmy uczcić 80 rocznicę śmierci Jana Bytnara i Macieja Dawidowskiego.

            Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Sejmie RP przy ulicy Wiejskiej. Najpierw stawiliśmy się w Dziale Przepustek, a następnie udaliśmy się na odprawę, gdzie zrewidowano nasze plecaki i torby. Po przejściu przez bramki kontrolne wyruszyliśmy wraz z przewodnikiem do Centrum dla Zwiedzających. Nasza wycieczka po tym obiekcie obejmowała: przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowanabyła wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej oraz makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych, wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu, w której odbyła się krótka prelekcja dotycząca historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

            Po wizycie w budynku Sejmu udaliśmy się do Muzeum Narodowego. Każdy ósmoklasista mógł indywidualnie pochylić się nad sztuką. Jednak największe emocje wzbudził w nas obraz Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”.

            Po południu komunikacją miejską wyruszyliśmy do Wilanowa. W muzeum wilanowskim podziwialiśmy eksponaty oraz dowiedzieliśmy się o historii tego miejsca na przestrzeni wieków. 

            Uczestnicy wycieczki wzięli także udział w warsztatach tańca dawnego. Instruktorka opowiedziała nam o codziennym życiu w czasach panowania króla Jana III Sobieskiego. Pokazała układy tańca dawnego, ukłony i elementy etykiety obowiązującej na dworze króla Jana III. Spróbowaliśmy swoich sił w tej formie rozrywki pod czujnym okiem ekspertki.

            W ostatnim dniu naszej wycieczki odwiedziliśmy siedzibę Radia Polskiego, gdzie obserwowaliśmy realizację audycji „na żywo” w studiach Czwórki, Polskiego Radia Kierowców i Polskiego Radia Dzieciom. Największe wrażenie zrobiło na nas Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, gdzie nasz uczeń – Antek Holski mógł zagrać na fortepianie koncertowym.

            Zwieńczeniem naszej wycieczki był wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Warszawy.

            Po stolicy przemieszczaliśmy się głównie metrem, które po raz drugi zdecydowanie okazało się ulubionym środkiem transportu młodzieży z Iłowej. 

            Mieliśmy czas, aby nawiązać relacje koleżeńskie, wspólnie pobawić się, porozmawiać
            i pozwiedzać.   

            Warszawa ponownie zaintrygowała i zachwyciła, może niektórzy z nas zanucą „Sen
            o Warszawie” zwracając uwagę na fragment – „Najpiękniejsze dni, zostawiłem tam kolorowe sny…”
                                                                                            Organizatorki: D.Holska, E. Osińska.

          • Wesołego Alleluja!

          • Na stole święcone, a obok baranek, koszyczek pełny barwnych pisanek

            I tak znamienne w polskim krajobrazie w bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.

            Zielony barwinek, fiołki i żonkile - barwami stroją uroczyste chwile.

            W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie, gdy wielkanocne na stole śniadanie.

            Zdrowych i spokojnych Świat Wielkanocnych życzą uczniowie szkoły.

            Uczniowie

          • Konkurs historyczny „WIELKA UCIECZKA”

          • 28 marca 2023 r. na terenie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu odbył się konkurs historyczny pt. „Wielka Ucieczka”. Żagańskie muzeum m.in. w ten sposób uczciło 79. rocznicę największej ucieczki jeńców Stalagu Luft III. Doszło do niej w nocy z 24 na 25 marca 1944 roku. Przez specjalnie wykopany tunel („Harry”), o długości 111 metrów i głębokości około 10 metrów, zdołało uciec 76 jeńców. Po zauważeniu ucieczki, na terenie Niemiec ogłoszono wielką obławę. W rezultacie tylko trzem jeńcom udało się zbiec skutecznie, pozostałych 73 uciekinierów ujęto. Na podstawie rozkazu Hitlera rozstrzelano 50 schwytanych jeńców, w tym 6 Polaków.

            W konkursie „Wielka Ucieczka” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu żagańskiego.  Naszą szkołę reprezentowali: Jowita Suchodolska (VIIa), Janek Jankowski (VIIIb) i Piotr Kowal (VIIIb). Uczniowie musieli rozwiązać bardzo trudny test, z bardzo szczegółowymi pytaniami dotyczącymi przygotowań do ucieczki, nazwiskami osób uczestniczących i skutkami ucieczki. Nasi reprezentanci nie zajęli najwyższych miejsc, ale poszerzyli swoją wiedzę na temat II wojny światowej i historii naszego regionu. Mieli też okazję zwiedzić nowe ekspozycje Muzeum Obozów Jenieckich. Po konkursie było ognisko i pieczenie kiełbasek. 

            Maria Żołnowska

          • Diecezjalny Konkurs Biblijny „Młody Biblista”

          • ​​​​​Trzeci etap Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „ Młody Biblista” odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Powołań Kapłańskich w Paradyżu. Wzięło w nim udział 68 uczniów z całej naszej Diecezji. Wiktoria Kargol z klasy 8b zdobyła tytuł finalisty. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie.

             

            ​​​​​​​​​​​​​​Marlena Kargol

          • Kangur matematyczny

          • 16 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczniowie rozwiązywali test w trzech grupach wiekowych:

            Żaczek - kl. 1-2, 15 uczniów 

            Maluch - kl. 3-4, 9 uczniów 

            Beniamin - kl. 5-6, 9 uczniów 

            Kadet - kl. 7-8, 5 uczniów.

            Każdy uczeń otrzymał nagrodę uczestnictwa - układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego. Wyniki poznamy w czerwcu. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wysokich wyników.

            Małgorzata Czajkowska

          • Powiatowy etap OTWP w Żaganiu

          •  

            28 marca 2023 roku czworo uczniów reprezentowało naszą szkołę w powiatowym konkursie OTWP w Żaganiu. Konkurs składał się z dwóch części: testu wiadomości oraz  części ustnej. Dwoje uczniów zakwalifikowało się do części drugiej - Milena Mesjasz oraz Miłosz Wiśniewski z grupy starszej. Reprezentanci naszej szkoły zajęli miejsca:

            III miejsce Miłosz Wiśniewski, kl. 8

            I miejsce Milena Mesjasz, kl. 5

            Milena będzie reprezentować nasz szkołe w etapie wojewódzkim 14 kwietnia 2023 r. w Żaganiu.

            Serdecznie gratulujemy reprezentaji szkoły za udział w konkusie oraz zapraszamy za rok do sprawdzenia swojej wiedzy pożarniczej.  

            Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Rafała Mesjasza, który od lat wspiera szkołę i uczniów w Ogólnpolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

             Ewelina Osińska, Joanna Jakimiuk

             

          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

          • 22 marca najbardziej utalentowani recytatorzy z naszej szkoły rywalizowali
            o możliwość wzięcia udziału w etapie gminnym Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.

            Jury w składzie:  p. dyr. Beata Laskowska- Trzeciak, p. Irena Kalińska-Jarosz
            oraz p. Ewa Rakowska nominowało uczniów w trzech kategoriach wiekowych:

            KLASY I-III:

            Hanna Wyciszkiewicz, kl, 1a

            Lena Wika, kl. 1c

            Hanna Wojciechowska, kl. 1c

            Veronika Bagińska, kl. 2a

            Kacper Brzezicki, kl. 2a

            Zuzanna Kiejko, kl. 2a

            Jan Koseła, kl. 2b

            Amelia Pietras, kl. 2b

            Fabian Drewniak, kl. 3a

            Zofia Bober, kl. 3b

            Lilia Jarosz-Rębalska, kl. 3b

            Karolina Majewska, kl. 3b

            Milena Stramiec, kl. 3b

             

            KLASY IV-VI:

            Piotr Zarzeczny, kl. 4a

            Antonina Majewska, kl. 4b

            Zofia Wusiewicz, kl. 5a

            Maja Polus, kl. 5c

            Weronika Góra, kl. 5c

            Julia Godlewska, kl. 6a                                

            Natalia Waga, kl. 6a

            Diana Kuzmenko, kl. 6c       

                       

            KLASY VII-VIII:

            Dominik Majewski, kl. 8a

            Wiktoria Kargol, kl. 8b

            Dominika Świątkowska, kl. 8c

             

            Przewodnicząca jury, dyr. Beata Laskowska-Trzeciak, podkreśliła,  że poziom interpretacji wierszy  był w tym roku bardzo wysoki i konkurs zamienił się w ucztę poezji.

            Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje i trzymamy kciuki 4 kwietnia podczas kolejnego etapu.

             

            Organizatorki: Anna Janus, Katarzyna Kozera, Danuta Szeszo

          • 79. rocznica Wielkiej Ucieczki

          • 24 marca na terenie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu odbyły się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę Wielkiej Ucieczki ze Stalagu Luft 3. Reprezentacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły, na czele z panią dyrektor Beatą Laskowską- Trzeciak oraz burmistrzem panem Pawłem Lichtańskim, wzięła udział w  Apelu Pamięci i złożyła wiązankę pod pomnikiem. Tego dnia nad Żaganiem przeleciała para myśliwców F-16 Polskich Sił Powietrznych, które swój lot zakończyły formacją „missing man”- jedna z maszyn opuściła szyk bojowy, co miało symbolizować poległych lotników.

            A teraz nieco historii… Stalag Luft 3 to niemiecki obóz jeniecki podczas II wojny światowej, przeznaczony dla zatrzymanych lotników alianckich. Na przełomie lat 1944-1945 przetrzymywano tam 10 tysięcy jeńców, w tym około 100 Polaków. Do precedensowej ucieczki doszło w nocy z 24 na 25 marca 1945r. Przygotowywano się do niej dużo wcześniej: zbierano fałszywe dokumenty, cywilne ubrania, mapy, a przede wszystkim kopano tunele („Dick”, „Tom” i „Harry”), które miały prowadzić ku wolności. Niestety, okazało się, że tunel jest za krótki i kończy się przed linią lasu. Pomimo to 76 jeńcom udało się wydostać zanim wartownicy zauważyli uciekinierów. Ucieczka w pełni powiodła się trzem jeńcom- dwóm Norwegom i Holendrowi. Na specjalny rozkaz Hitlera 50 uciekinierów zostało rozstrzelanych.

            Możemy być dumni, że nasza szkoła nosi imię Lotników Alianckich!

             

            Anna Bober

          • AKCJA DOKARMIANIA PTAKÓW ZAKOŃCZONA

          • ​​​​​

            Rozpoczęła się wiosna, a tym samym zakończył się trudny okres dla ptaków. Przez całą zimę uczniowie naszej szkoły dbali, aby  karmniki były cały czas pełne. Nie zabrakło w nich  słonecznika, pszenicy, mieszanek ziaren i kulek tłuszczowych.

            W imieniu naszych skrzydlatych przyjaciół bardzo dziękujemy!!!:)))

             

            Elżbieta Rzepa

          • Kadeci RAF w szkole

          • 23 marca 2023 r., czyli w przeddzień 79 rocznicy Wielkiej Ucieczki, odwiedzili naszą szkołę kadeci RAF z Wielkiej Brytanii. Zwiedzili szkołę, porozmawiali z uczniami, a potem ruszyli do kościoła. Grupą czterdziestu osób zaopiekował się nasz przyjaciel, dyrektor Muzeum Jeńców Wojennych w Żaganiu, pan Marek Łazarz. Gości powitała dyrektorka Beata Laskowska - Trzeciak.

            Dyrektor: Beata Laskowska-Trzeciak

          • Powitanie wiosny

          • Uczniowie klas I-III zatęsknili już za słoneczną,  mieniącą się kolorami wiosną. Znudziła im się nijaka i szarobura zima. Dlatego też, nie czekając ani chwili dłużej, postanowili przywołać upragnioną porę roku. W tym celu wykonali w klasach kolorowe gaiki, przygotowali instrumenty i... radosnym i głośnym korowodem, z Marzanną na czele, przeszli przez centrum miasta obwieszczając wszystkim koniec zimy. Zgodnie z tradycją zimową pannę pożegnali w parku :)  W drodze powrotnej do szkoły  bacznie wypatrywali pierwszych zwiastunów wiosny.  
            Żegnaj zimo, witaj wiosno!


            E. Cymbara, A. Janus

             

            Warsztaty rozmaitości

            Pierwszy dzień wiosny w niekonwencjonalny sposób uczcili nauczyciele i uczniowie klas IV-VIII, przygotowując i uczestnicząc w „warsztatach rozmaitości”. Pod taką ogólną nazwą odbywały się zajęcia, podczas których można było zagrać w gry karciane i stolikowe, projektować, rozwiązywać łamigłówki, rywalizować ze sobą na sportowo i uczyć się języków obcych na wesoło.

            Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w różnych projektach. Pozyskiwane są środki na zakup atrakcyjnych sprzętów i materiałów, jednak na co dzień nie każdy może z nich korzystać. Stąd pomysł na warsztaty, które z dużym zaangażowaniem przygotowali i przeprowadzili nauczyciele:

            • Zajęcia logopedyczno- pedagogiczne – E. Rakowska,  A. Kuczaj, D. Świder
            • Potyczki mitologiczne – M. Żołnowska, D. Szeszo
            • Programowanie z Lego Spike – J. Jakimiuk
            • Mały architekt – A. Bober, A. Janus
            • Tor przeszkód – T. Słomiński, A. Lichtańska
            • Zajęcia sportowe – E. Kołodziejczak
            • Superenglish – P. Zielińska, M. Góra
            • Język niemiecki na wesoło – K. Pietrzak, D. Świder
            • Gry historyczno/logiczne – A. Stolarek, E. Osińska
            • Karciane gry – K. Czuchnowska
            • Długopisy 3D – D. Holska
            • Wirtualny świat – K. Żołnowska
            • Gry matematyczne – J. Madera

            Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

            Danuta Holska

             

             

            Opracował: Cyprian Laskowski kl. Ia

          • TEATRALNA PRZYGODA

          •  

            15 marca 2023r. uczniowie klas VI znaleźli się w magicznym miejscu- Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Uczestnicząc w spektaklu pt. „Zemsta” (reżyseria: Andrzej Ozga), poznali historię sporu między Cześnikiem Raptusiewiczem a Rejentem Milczkiem.

            Adaptacja komedii Aleksandra Fredry przedstawiona była w bardzo nowatorski sposób (Śmigalski niczym kulturysta, a Klara na znak radości pokazał essę :-)). Dowcipne intrygi, wartkie dialogi, efekty specjalne powodowały, że ani na chwilę nie można było się nudzić!

            Wspaniała gra aktorów, którzy wcielili się w role Papkina, Podstoliny, Klary, Wacława, Cześnika czy rejenta zrobiła na nas ogromne wrażenie, gdyż wiarygodnie oddawała wady polskiego społeczeństwa początków XIX wieku. Dodatkowo stroje i charakteryzacja postaci obrazowały klimat epoki. Największe kłopoty sprawił widzom język- ośmiozgłoskowy wiersz, który chwilami trudno było zrozumieć. Spektakl zakończył się niespodziewanym happy endem.

            Po przedstawieniu szóstoklasiści ustawili się do wspólnego zdjęcia z aktorami, a następnie zwiedzieli kulisy teatru. Dowiedzieli się, czym jest kieszeń przykulisowa, z bliska obejrzeli rekwizyty,          a na koniec odwiedzili garderobę i charakteryzatornię. Niektórzy mieli szczęście pozować w peruce czy z wąsami.

            To była niesamowita przygoda! Szczególne podziękowania należą się wychowawcom za opiekę podczas wycieczki i księdzu Mariuszowi, który wprowadził uczniów w świat teatru.

                                                                                                                                       Uczniowie klasy 6a

          • ZWYCIĘZCY DYKTANDA NAGRODZENI!

          • 21 lutego uczniowie klas 3-8 zmagali się nad trudnym dyktandem ortograficznym. W ten sposób został upamiętniony Dzień Języka Ojczystego. Dyktando zostało zorganizowane przez Bibliotekę Kultury przy współpracy z biblioteką Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej.

            13 marca w bibliotece miejskiej odbyło się uroczyste spotkanie zwycięzców z dyrektorem ośrodka, panem Bartoszem Kuświkiem i kierownikiem biblioteki, panią Alicją Monetą. W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy i książki.

            Serdecznie gratulujemy „MISTRZOM ORTOGRAFII”

                                                                  I. Jarosz, K. Kozera

             

          • Program edukacyjny WWF - Dieta Przyjazna Planecie

          • Klasa IVa bierze udział w programie edukacyjnym dla szkół przygotowanym przez WWF. Uczestnicy dowiadują się czym jest dieta przyjazna planecie, jak i dlaczego produkcja żywności wpływa na środowisko i klimat, jaka jest skala wpływu produkcji żywności na stan środowiska naturalnego, dlaczego to jak wytwarzana jest żywność jest ważne dla naszego zdrowia i czym kierować się w naszych codziennych wyborach żywieniowych. 

            Ucznniowie klasy IVa chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach, dzielą się swoimi spostrzeżeniami i już wkrótce będą specjalistami  w dziedzinie  diety planetarnej :)

            Agnieszka Haczkiewicz, Ewa Kołodziejczak

             

             

            Przepisy na dania przyjazne planecie znajdziecie tutaj: 

            przepis

          • KONKURS HISTORYCZNY – POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

          • 24 lutego 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbył się konkurs historyczny pt. „Powstanie wielkopolskie – ludzie, miejsca, wydarzenia”. Organizatorem konkursu był ZSTiL w Żaganiu oraz IPN – Oddział w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Dominika Świątkowska (8c), Janek Jankowski (8b) i Wiktor Kowalczyk (8a). Uczniowie z różnych szkół powiatu żagańskiego musieli napisać test, odpowiedzieć na pytania otwarte i zamknięte. Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych. Wśród nagrodzonych był Janek Jankowski – zdobywca II miejsca. Gratulujemy!

            Maria Żołnowska

          • Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież Zapobiega Pożarom”

          •  

             

            10 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej po raz 9 odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież zapobiega pożarom”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Iłowa - Paweł Lichtański.

            Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe: Grupa I – uczniowie klas I-IV, grupa II – uczniowie klas V-VIII. W I i II kategorii wzięło udział 28 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy pożarniczej. Najlepszymi w tej tematyce okazali się:

            Grupa kl. I - IV:

            I miejsce - Igor Ślebioda kl. 4c 19p./30p.

            II miejsce - Piotr Sękowski kl. 3b 16p.

            III miejsce - Zofia Borowska kl. 4c 16p. 

            Grupa kl. V - VIII:

            I miejsce - Milena Mesjasz kl. 5a 29p./40p.

            II miejsce – Miłosz Wiśniewski 8c 24p.

            III miejsce – Agata Burak 5b 22p. 

            Nagrody wręczył Pan Burmistrz Gminy Iłowa Paweł Lichtański wraz z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej Beatą Laskowską-Trzeciak w asyście Pana Rafała Mesjasza, druhów z OSP Iłowa i komisji konkursowej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki ufundowane przez OSP w Iłowej oraz podziękowania za tak liczny udział.

            Dwóch zwycięskich uczniów z każdej kategorii wiekowej będzie reprezentować szkołę w powiatowym konkursie OTWP, który odbędzie się w Żaganiu 28 marca 2023r.  Zapraszamy za rok do sprawdzenia swojej wiedzy pożarniczej, a za zwycięską czwórkę będziemy trzymać kciuki w dalszym etapie konkursu!

            Życzymy powodzenia!

            Ewelina Osińska, Joanna Jakimiuk