• Wesołych Świąt

          • Świąt pachnących cynamonem

            Rozświetlonych nadzieją

            Ogrzanych ciepłym słowem

            Wypełnionych radością i miłością…

             

             Wesołych Świąt życzy:

                                        Społeczność Szkoły Podstawowej

                                        im. Lotników Alianckich w Iłowej

                                                                           

             

             

          • Wycieczka klas VI

          • 13 grudnia, we wtorek, odbyła się wycieczka szkolna szóstoklasistów zorganizowana z okazji mikołajek. Celem naszej podróży była zasypana śniegiem Jelenia Góra i okolice. Pierwszym punktem naszej eskapady było zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach. Po hucie  oprowadził nas przewodnik, który opowiadał o procesie wytwarzania szkła, aby jak najlepiej wprowadzić wszystkich w świat tego rzemiosła. Był to prawdziwy spektakl na żywo wprowadzający nas w tajniki procesu powstawania kryształowych naczyń od momentu projektowania poprzez dmuchanie, zdobienie aż po pakowanie gotowego produktu. To nie był koniec wrażeń, gdyż czekały nas warsztaty grawerowania. Każdy szóstoklasista mógł według własnego pomysłu ozdobić szklankę.  Następnie udaliśmy się do kina, w którym obejrzeliśmy film pt. Świąteczny cud. Historia bohaterów wprowadziła nas w magiczny nastrój i pokazała, co tak naprawdę daje radość w Boże Narodzenie.   W drodze powrotnej podziwialiśmy piękne krajobrazy ośnieżonych Karkonoszy, nad którymi majestatycznie zachodziło słońce. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

            T. Słomiński, J. Madera, A. Bober

          • Mikołajkowy zawrót głowy

          •  

            Mikołajki to zwyczaj dawania sobie prezentów. Związany jest z postacią świętego
            Mikołaja. Na temat Mikołaja powstało wiele legend, ale każda z nich podkreśla jego dobre
            serce. 6 grudnia Mikołaj zawitał do naszej szkoły. To był prawdziwie mikołajkowy zawrót
            głowy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w mikołajkowej akcji. W tym
            wyjątkowym dniu byli przebrani. Mieli na głowach czapki Mikołaja, opaski w kształcie rogów
            renifera. Z Mikołajem uczniowie klas I – III spotkali się w auli szkolnej. Otrzymali od niego
            upragnione paczki ze słodyczami i cudownymi upominkami. Odwdzięczyli mu się piosenką i
            piękną recytacją wierszy o nim. W rolę Świętego Mikołaja wcielił się też pan burmistrz
            Paweł Lichtański oraz radni. Wszyscy sprawili dzieciom wiele radości. Przecież każdy z nas
            może zostać Mikołajem – trzeba tylko być dobrym dla wszystkich wokół. Dziękujemy
            Mikołaju! Do zobaczenia za rok.

            E. Kalinowska, M. Swadowska,
            E. Biłyk – Krzysztofiak,
            A. Janus, K. Kozera

          • „LUBUSKIE TALENTY”

          • W gronie najzdolniejszych uczniów z całego województwa lubuskiego, którzy otrzymali stypendia w grudniu 2022r. w ramach programu „Lubuskie Talenty”, znalazła się uczennica naszej szkoły - Maria Handzlik z klasy 8a. Ciężka praca w poprzednim roku szkolnym została nagrodzona i doceniona. Marysia znalazła się w gronie ponad 200 osób, które comiesięcznie będą otrzymać stypendium finansowe na pogłębienie swojej wiedzy, rozwój własnych pasji i zainteresowań, ale także na doskonalenie znajomości języków obcych. 

            Znalezienie się w gronie Lubuskich Talentów jest dla uczennicy naszej szkoły ogromnym wyróżnieniem. To także uświadomienie innym uczniom, że ciężka praca, jaką jest nauka, zostaje doceniona również finansowo.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                   wychowawca kl. 8a – Ewelina Osińska

          • Konkursy historyczne

          • W naszej szkole odbyły się dwa konkursy historyczne:

            - 17 XI 2022 r. Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
            w latach 1887-1922”  - do etapu wojewódzkiego nominację otrzymał Michał Borowski
            z kl. VIIIb; etap wojewódzki odbędzie się 15 XII 2022 r.;

            - 28 XI 2022 r. Przedmiotowy Konkurs z Historii – do etapu rejonowego dostał się Wiktor Kowalczyk z kl. VIIIa; etap rejonowy odbędzie się 15 II 2023 r.

            Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

            M. Zołnowska, E. Osińska

          • Wywiadówka

          • Informujemy, że zebrania z rodzicami kl. I-III odbędą się 14.12.22 , kl. IV - VIII -15.12.22. Wszyscy nauczyciele będą dla Państwa dostępni w godz. 16.00-18.00.  Zapraszamy

          • "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

          •          Andrzejki w klasach I-III to coroczna tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Najmłodsi uczniowie przenieśli się w świat marzeń i fantazji. Wróżki przepowiadały przyszłość. Nie zabrakło wróżenia za pomocą wirującej butelki z animacyjną chustą, przekuwania serduszek z imionami czy ustawiania butów. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa przy muzyce dyskotekowej. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach.

            B. Krempa, E. Kalinowska, Z. Łyko

          • PRZEDMIKOŁAJKOWY PONIEDZIAŁEK WE WROCŁAWIU

          •      W poniedziałek, 5 grudnia, piątoklasiści mieli okazję przekonać się, jak cenna jest substancja zwana wodą. Odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS we Wrocławiu i już wiedzą, że wszystko zaczyna się od wody, która występuje we Wszechświecie w postaci lodu i pary wodnej, a na Ziemi zapewnia możliwość powstawania i rozwoju życia. Podczas zwiedzania panie przewodniczki zdradziły uczniom kilka tajemnic. Jeśli do 2050 r. nic się nie zmieni, w oceanach będzie więcej śmieci niż organizmów żywych. Już dziś plama śmieci pięciokrotnie przewyższa obszar Polski. Uczniowie dowiedzieli się również, że człowiek składa się z około 60 % z wody, a im jesteśmy starsi, tym wody w naszym organizmie jest mniej. Zwiedzanie Hydropolis pozwoliło również piątoklasistom poznać wynalazki związane z wodą, tj. turbinę, śrubę Archimedesa czy zegar wodny. Następnym punktem  wycieczki był film (w wielkiej sali na wyłączność) „Wielki zielony krokodyl domowy”, który skradł serca piątoklasistów.

            Weronika: Najbardziej podobało mi się, jak Loretta pokazała Hectorowi akt własności domu.

            Nadia: Od razu polubiłam krokodylka, bo pięknie śpiewał.

            Igor: Najpiękniejsza była przyjaźń między Joshem a krokodylem.

            Franek: Najlepsze były zapasy ojca z Lylem, bo na drugi dzień nauczyciel poradził sobie
            z niesforną klasą.

            Julita: Cieszę się, że krokodyl uratował Hectora.

            Specjalne podziękowania uczniowie i wychowawczynie kierują w stronę pani Marlenki, która towarzyszyła nam podczas całodniowej wycieczki.

             

            Wychowawczynie klas piątych: Katarzyna Czuchnowska, Joanna Jakimiuk,
            Aurelia Lichtańska

          • Szkoła po godzinach

          • Szkoła po godzinach? Czemu nie! 2 grudnia klasa 8c zorganizowała mikołajkowe spotkanie klasowe. Spotkanie odbyło się w szkole po lekcjach. Zabawa trwała do godziny 19. Uczniowie spędzili wspólnie czas przy grach planszowych i pizzy. Były przekąski, popcorn, a nawet ciepły czerwony barszcz. Atmosferę umilała przystrojona wcześniej choinka i świąteczna muzyka. Okazało się, że szkoła może być przyjemnym miejscem zarówno do nauki, jak i wspólnej zabawy. A w planach kolejne spotkania.

            Klasa 8c z wychowawcą (K. Żołnowska)

          • Mikołajkowe spotkanie klasowe przy grach planszowych

          • Dnia 2 grudnia 2022r. uczniowie z klasy 8a zorganizowali sobie spotkanie mikołajkowe przy grach planszowych. Nie było klasycznych prezentów, ale był świąteczny klimat, poczęstunek i dużo fajnej zabawy podczas rozgrywek zespołowych. Popularnością cieszyło się UNO, GORĄCY ZIEMNIAK, SZACHY, MONOPOLY, NA KOŃCU JĘZYKA, DOBBLE oraz ŁAKOCIE CHCIWEJ BABCI TOMY.

            Mistrzem szachów okazał się Tomek, w siłowaniu na rękę najlepsi byli Kuba i Wiktor, a Natalce wszyscy byliśmy wdzięczni za niespodziankę w postaci słodkich babeczek. Szybko minął czas przeznaczony na zabawę, więc może w przyszłości warto powtórzyć takie spotkanie?

                                                                                   wychowawca kl. 8a – Ewelina Osińska

                       

          • Teatrzyk "Bajki"

          • W dniu 01.12.2022r. odbył się w naszej szkole teatrzyk pt. Bajki na jednej nodze wystawiony przez GRUPĘ T z Torunia. W spektaklu mówiono  o zdrowym trybie życia oraz niebezpieczeństwach codziennego życia. Pokazano  zgubne skutki zabawy z ogniem. Przestrzegano, aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, oraz dbać o swoją higienę. Widowisko powstało w oparciu o scenariusz zabaw z dziećmi Wandy Chotomskiej Kabaret na przerwie. Zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Jaś i Małgosia). Jeżeli jednak myślicie Państwo, że to te same bajki, które opowiadała wam kiedyś babcia przed snem to grubo się mylicie. Każda z bajek odbiega od oryginału, a kończy się śmiesznym i zaskakującym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiają z publicznością na temat w niej zawarty. Dzieci same wyciągają wnioski, dzięki temu zapamiętują przesłanie każdej ze scenek. Dziękujemy, że aktorzy z Torunia zabrali naszych milusińskich do zaczarowanego świata porywającej zabawy!

          • Lubuski Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • 24 listopada odbył się szkolny konkurs BRD. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego sie z 30 pytań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów klas 4-8. Aby przejść do etapu rejonowego należało zdobyć 23 punkty. Do kolejnego etapu zapraszamy:

            1. Anna Buszta, kl. 8,

            2. Agata Korsak, kl. 8,

            3. Oliwia Tokarz, kl. 8,

            4. Grzegorz Tomczykowski, kl. 8,

            5. Sych Adrian, kl. 8

            Dziękujęmy wszystkim uczestnikom za udział i życzymy powodzenia na II etapie (rejonowym) 23.03.2023 o godz.13.00.

            Joanna Jakimiuk, Danuta Holska

          • MAGICZNY GLOBUS

          • 17 listopada 2022r. nasza szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w wyjątkową salę kinową, a to za sprawą  Mobilnego  Planetarium. Pod ogromną kopułą uczniowie klas I-III w niecodziennej pozycji (leżącej), mając przed sobą cały ekran sferyczny,  oglądali bajkę pt. „Magiczny Globus”  opisującą przygodę małej Mii. Dziadek dziewczynki wyjaśniał jej, jak Ziemia obiega Słońce oraz dlaczego mamy pory roku. Nie zabrakło też czarnego charakteru, którym okazał się wujek Edmund… Dzieci z zapartym tchem  śledziły losy bohaterki i Ziemi. Wszyscy byli zachwyceni wyjątkową lekcją przyrody i na pewno z większym zainteresowaniem będą obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie oraz rozgwieżdżone niebo.

            Film, popcorn, cała klasa razem… Było super!- takie słowa można było usłyszeć na szkolnym korytarzu :)

            Anna Janus

          • Nowe książki w bibliotece

          • Wszystkich Czytelników zapraszamy do szkolnej biblioteki, gdzie czekają na Was nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

            Złożony przez Panią Dyrektor wniosek został rozpatrzony pozytywnie i biblioteka w 2022r. otrzymała 15.000 zł na zakup książek i wyposażenia. Nasz księgozbiór powiększył się o 413 książek na kwotę 8250 zł. Są one już opracowane i gotowe do wypożyczenia.

            Gorąco zapraszamy !

            I. Kalińska-Jarosz, K. Kozera

          • „Warszawa da się lubić”, czyli wycieczka klas 8 do stolicy

          • W dniach od 8 do 10 listopada 2022r. uczniowie klas 8 z naszej szkoły zwiedzali Warszawę.      W podróż wyruszyliśmy pociągiem. W stolicy odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Grób Nieznanego Żołnierza,  Zamek Królewski, warszawskie Łazienki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, gdzie uwieczniliśmy nasz pobyt wspólnym zdjęciem w sąsiedztwie Syrenki. 

            Uczestnicy wycieczki wzięli także udział w lekcji muzealnej w Starej Oranżerii w Łazienkach  zatytułowanej „Obyczajowość dworu królewskiego”. Podziwialiśmy Teatr Królewski oraz dowiedzieliśmy się o czasach stanisławowskich. 

            Sprawdziliśmy również komunikację miejską w stolicy. Przemieszczaliśmy się głównie metrem, które zdecydowanie okazało się ulubionym środkiem transportu młodzieży z Iłowej. 

            Wycieczka do Warszawy to nie tylko zwiedzanie, to także wspólne pogaduchy, gry w UNO, niespanie po nocach i zakupy pamiątek. W ciągu 3 dni pokonaliśmy ponad 30 km, na szczęście pogoda sprzyjała naszej wycieczce.

            Warszawa zaintrygowała i zachwyciła, ale przede wszystkim wzbudziła w wielu chęć powrotu do niej w przyszłości.

            Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom - panom Pawłowi Skorupie, Rafałowi Woźniakowi, Szymonowi Kowalczykowi oraz  Marcinowi Maderze. Ich wsparcie finansowe pozwoliło opiekunom na zakup uczestnikom wycieczki pamiątek z Warszawy. DZIĘKUJEMY!

                                                                                                           Organizatorki: D.Holska, E. Osińska

          • HAPPENING PATRIOTYCZNY W NASZEJ SZKOLE

          • 10 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się happening patriotyczny. Każdy uczeń, pracownik szkoły mógł publicznie zademonstrować własny patriotyzm przypinając do piersi biało-czerwony kotylion lub małą flagę. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli odwagę i chcieli uczestniczyć w happeningu!

             

            Ewelina Osińska

          • CZYTANIE DLA POKOJU

          • TYDZIEŃ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

            W ostatnim tygodniu października w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień Biblioteki”. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Czytanie dla pokoju”. Na lekcjach wychowawczych we wszystkich klasach nauczyciele wraz z uczniami czytali teksty literackie, które posłużyły do rozmów o obawach, strachach i niepokojach uczniów. W klasach 1-3 dzieci wizualizowały swoje złe emocje na kartkach, które później porwały lub zniszczyły w niszczarce, uwalniając się od nich. Następnie rysowały piękny świat bez strachu i wojny, bez złości i nienawiści. Świat, gdzie zwycięża miłość i dobro, w którym żyją odważni bohaterowie.

            Największym zainteresowaniem cieszył się w bibliotece Dzień Zagadek. Uczniowie z klas 1-3 tłumnie przybywali do biblioteki, by się sprawdzić w odgadywaniu różnych zagadek i rozwiązywaniu rebusów. Uczniowie starszych klas mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą lektur szkolnych, przygód Harrego Pottera, mitologii, Władcy Pierścieni. Nagrodą za poprawną odpowiedź był cukierek. Uczniowie klas 4-8 mieli także możliwość zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi najpiękniejszych bibliotek na świecie oraz mogli wziąć udział w konkursie: „Zostań Poszukiwaczem Informacji”. Wszystkie 15 bibliotek „bezbłędnie” wytropiła uczennica z kl. 5c – Oktawia Gut. Drugie miejsce zajęła Julia Sobków z kl. 7a, a trzecie, również z klasy 7a,  Julia Lewandowska.

            Odbył się także konkurs na recenzję książki, którą uczniowie polecają do przeczytania innym. Zachęcającą recenzję napisał Dominik Majewski, uczeń z kl. 8a. Dominik poleca do przeczytania książkę Łukasza Wierzbickiego pt.: „Dziadek i niedźwiadek”. Książkę można wypożyczyć w szkolnej bibliotece. Recenzję prezentujemy poniżej.

            Podczas świętowania „Tygodnia Biblioteki” odbywał się Kiermasz Taniej Książki, na którym została zaprezentowana oferta Księgarni w Tuliszkowie. 15% od sprzedaży księgarnia przeznaczy na gratisowe książki do naszej biblioteki.

            Na przerwach uczniowie odwiedzający bibliotekę mieli możliwość wysłuchać bajek i baśni ukraińskich czytanych przez lektorów po polsku i po ukraińsku.

            Dziękujemy nauczycielom za przeprowadzenie lekcji wychowawczych i wypracowane na nich materiały, a uczniom za odwiedziny i udział w konkursach.

                                                                                                           I. Kalińska-Jarosz, K. Kozera


            Poleć książkę – napisz recenzję

            Kiedyś od swojej prababci dostałem książkę Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek” opublikowaną przez wydawnictwo „Pointa”. Jest to opowieść zupełnie prawdziwa o niebywałym zwierzęciu z Persji, które czasem okazywało się bardziej ludzkie niż niejeden człowiek.

            Historia niedźwiedzia Wojtka była dla mnie dodatkowo atrakcyjna, bo mój stryjek Michał Wyspiański służył w Armii Andersa, z którą podróżował kudłaty bohater. Tak samo jak on przebył szlakiem wojennym z Iranu, Iraku, Palestyny, Egiptu do Włoch, gdzie walczył w bitwie o Monte Casino.

            To wszystko wydaje się co najmniej dziwne, jeśli pomyślimy, że Wojtek pocieszał małych pacjentów szpitala dziecięcego, zgłosił się jako rekrut do 22 Kompanii Transportowej, w kamuflażu dostał się niepostrzeżenie na pokład statku MS „Batory”, czy nosił ciężkie skrzynie z amunicją. Nie brakowało mu też poczucie humoru i umiejętności dopasowania zachowania do otoczenia. Legendarny stal się taniec niedźwiedzia z przebranym w damską suknię żołnierzem Zbyszkiem. Niestety Wojtek miał też swoje słabości, nie gardził papierosami.

            Niedźwiedź był niezwykły. Został bohaterem Polaków, wsparciem dla nich oraz zastrzykiem radości w trudnym wojennym okresie. Podbił także serca Brytyjczyków, ale, co bardzo mnie zasmuciło, nie dotarł nigdy z powracającymi bohaterami wojennymi do naszego kraju. Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego i gdzie spędził kolejne 16 lat życia, musicie sięgnąć po tę książkę. Plusem „Dziadka i niedźwiadka” są zabawne rysunki oraz prawdziwe zdjęcia z różnych wydarzeń, w których kudłaty rekrut brał udział.

            Historie bywają czasem nudne, ale na pewno nie ta. Podróżując z niedźwiadkiem poznacie psotną małpę, psa Chipsa i niedźwiedzia Michała. Dowiecie się też, jakie były losy wielu bliskich z naszych rodzin, których dotknął koszmar wojny.

            Polecam książkę! Na razie jej nie oddam do szkolnej biblioteki, bo za często do niej wracam.

            Dominik Majewski, kl. 8a

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          •  

             

            Bo wolność to wśród mądrych ludzi żyć,

            widzieć dobroć w oczach ich i szczęście.

            Marek Grechuta

             

            Tegoroczną akademię z okazji zbliżającej się 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie klasy Vc. Przypomnieli najważniejsze fakty z kart historii naszej ojczyzny. Uroczysty apel był okazją do wysłuchania wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu piątoklasistów. Wzruszający akcent zapewniły widowni dziewczynki z klas IVa, Va i Vb, które wykonały taniec z szarfami. Akademię przygotowały nauczycielki: pani Elżbieta Rzepa (scenografia), pani Ewa Kołodziejczak (choreografia), pani Danuta Holska (oprawa graficzna i muzyczna), pani Aurelia Lichtańska (scenariusz i reżyseria).

            Za zdjęcia dziękujemy panu Adamowi Żyworonkowi.

            Życzymy udanego świętowania!

             Wszystkich, którzy nie widzieli szkolnej akademii, serdecznie zapraszamy do Biblioteki Kultury w Iłowej już w najbliższy piątek, 11.11.2022 r. na godz. 13.00.

                                                                                                                                 Organizatorzy

             

            Galeria: Adam i Anna Żyworonek

          • Junior-Edu-Żywienie (JEŻ) w naszej szkole

          •  Nawyki żywieniowe, wypracowane w dzieciństwie, często są kontynuowane w życiu dorosłym. Dlatego istotne jest, aby już od najmłodszych lat kształtować je w sposób prozdrowotny. W tym celu Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia przygotowało program edukacji żywieniowej uczniów szkół podstawowych w klasach I-VI pn. Junior-Edu-Żywienie (JEŻ).

                Pogłębiający się problem nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży spowodował podjęcie działań edukacyjnych w środowisku szkolnym, obejmującym uczniów, nauczycieli i rodziców. Program będzie wspierał działania realizowane w ramach Narodowego Programu Wsparcia Uczniów po Pandemii. Obejmie swoim zasięgiem 2170 szkół z całej Polski. Nasz szkoła również bierze udział w tym programie.

            W poniedziałek, 7 listopada odwiedzili nas specjaliści w dziedzinie żywienia i dietetyki z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego  PZH – Państwowego Instytutu Badawczego. 

            Przebadano grupę ponad 150 uczniów naszej szkoły !

            Czekamy na kolejne punkty programu i już dziś zachęcamy do wdrożenia zdrowego stylu życia.

            Agnieszka Haczkiewicz, Elżbieta Rzepa

             

          • „ Ślubuję: uczyć się sumiennie i postępować uczciwie…”„ Ślubuję: uczyć się sumiennie i postępować uczciwie…”

          • 28 października 2022 r. był wyjątkowym dniem dla pierwszoklasistów i na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Tego dnia w Bibliotece Kultury w Iłowej odbyła się uroczystość „PASOWANIA NA UCZNIA”. Ceremonię uświetnili zaproszeni goście: pani dyrektor Beata Laskowska – Trzeciak, rodzice i dziadkowie uczniów. Zabrakło jedynie pana Burmistrza  Pawła Lichtańskiego, który ze względów służbowych nie mógł być obecny na uroczystości.

            Uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA rozpoczęła pani dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów i ich najbliższych. Dzieci, w pięknym programie artystycznym, w doskonały sposób zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wraz z kolegami i koleżankami z Ukrainy prosiły o miłość i pokój na świecie. Złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej. Obiecały być dobrymi uczniami i wzorowymi Polakami.

              Dużo radości sprawiły dzieciom pamiątkowe dyplomy i prezenty od rodziców - zaczarowane kuferki z pomocami dydaktycznymi.

             

            M. Swadowska, E. Kalinowska, E. Biłyk-Krzysztofiak​​​​​