• Marsz amerykańskich żołnierzy

• 26 stycznia 2024 r. jak co roku gościliśmy w szkole żołnierzy, którzy wzięli udział w kolejnym marszu upamiętniającym ewakuację Stalagu Luft 3 Sagan. Tym razem byli to żołnierze amerykańscy.  Odwiedzili szkołę, rozmawiali z uczniami i,  przy filiżance aromatycznej kawy,  nabierali sił przed dalszą drogą. Następnie skierowali swe kroki do naszego kościoła, bo właśnie tam podczas ewakuacji, w czasie wojennej zawieruchy schronili się Amerykanie, jeńcy obozu Stalag Luft 3. Marsz prowadził od Stalagu do Sprembergu. Do zobaczenia za rok...

Galeria: Adam Żyworonek

Autor: Beata Laskowska-Trzeciak

• Witajcie w naszej bajce

• Szóste klasy dołączyły do dwumilionowego grona widzów filmowej wersji lektury "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy i 25 stycznia wybrały się do kina w Zielonej Górze. Uczniowie, po przeczytaniu wielu recenzji, w końcu mogli sami ocenić film. Jest to zupełnie nowe spojrzenie na szkołę najlepszego na świecie nauczyciela. Szóstoklasiści ocenili film baaardzooo pozytywnie. Jeden z bohaterów przypominał Wednesday,a cała akademia Hogwart :). Studenci pana Ambrożego przybyli z różnych stron świata, a bez problemu znaleźli wspólny język. Warto znać treść książki, bo z wielką frajdą można podsumować różnice między tekstem a najnowszą ekranizacją. Muzyka, fragmenty utworów Brzechwy i efekty specjalne na pewno zostaną w pamięci. Jedną z lekcji -aleeliminacji uczniowie już próbują wcielić w życie. Niech „ale” zniknie, a wyobraźnia działa!

Wychowawczynie klas szóstych: Katarzyna Czuchnowska, Joanna Jakimiuk i Aurelia Lichtańska

• Druk 3D

• 25 stycznia 2024 r. w pracowni informatycznej naszej szkoły odbyły się warsztaty druku 3D w ramach projektu „Laboratorium przyszłości”. Przez 4 kolejne lekcje uczniowie klas 6b, 7b, 5c oraz 7a projektowali w programie Doodle3D breloczki w kształcie koła i serca. Umieszczali na nich swoje inicjały. Najładniejsze projekty zostały wydrukowane na szkolnej drukarce Banach3D.

M. Jakubowicz

• Zbiórka dla schroniska – zakończenie akcji

•    W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Piotrowie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję. Mimo, iż nie możemy wymienić wszystkich zaangażowanych osób, Wasza pomoc i ogromne wsparcie w postaci karmy i akcesoriów dla zwierząt są nieocenione.

W tym roku, dzięki życzliwości firmy INTRA S.A., siedmioro wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunem miało okazję dostarczyć zebrane prezenty do schroniska, a także poznać jego mieszkańców. Właściciele placówki opowiedzieli o specyfice pracy ze zwierzętami i oprowadzili uczniów po schronisku.

Część karmy dla kotów trafiła do Fundacji Zwierzoluby z Żagania, która zajmuje się  porzuconymi i chorymi zwierzakami.

Kolejna zbiórka już w przyszłym roku szkolnym. Zachęcamy, aby prywatnie odwiedzić schronisko w Piotrowie, które otwarte jest dla gości przez cały rok.

Specjalne podziękowania składamy firmie INTRA S.A. za użyczenie busa na przejazd młodzieży do schroniska w Piotrowie.

Dziękujemy :)

• NAJLEPSZE KINO KLASOWE

• 8 stycznia 2024r. odbył się seans filmowy w szkolnym kinie klasowym 3b. Oglądaliśmy film pt. „O psie, który jeździł koleją”. Na tę okazję rodzice w klasie przygotowali dla nas przekąski. Tak jak w prawdziwym kinie! Po seansie filmowym było wieczorne zwiedzanie szkoły z Lampo. W ciemnych korytarzach zaopatrzeni w latarki rozwiązywaliśmy quest, który nie był prosty, ale jakoś sobie poradziliśmy. Questowy spacer z Lampo przygotowała pani Ania, nasza wychowawczyni, za co baaardzo dziękujemy.

Spędziliśmy niezwykle ciekawy i pełen wrażeń wieczór.

Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, którzy zrobili nam przekąski kinowe i za to, że za nas posprzątali :)

BYŁO SUPER !!!

Uczniowie kl. 3b

• Codeweek 2023