• Potyczki mitologiczne

          • 7 czerwca 2022 roku uczniowie klas V i VI zmierzyli się w konkursie mitologicznym, który odbywał się pod hasłem Z mitologią na Ty. Nasza aula szkolna zmieniła się na dwie godziny w górę Olimp, a uczniowie zostali przeniesieni wehikułem czasu do starożytnej Grecji (aula szkoły).   Na początku do sali zawitały trzy muzy: Erato, Klio i Melpomene, które czuwały nad daną drużyną. Następnie po dwie osoby z klasy zostały wybrane do ozdobienia wazy greckiej motywami pochodzącymi z mitu o Demeter i Korze. Kolejnym zadaniem było odczytanie zaproszeń skierowanych do Zeusa i innych bogów na konkurs. Główny punkt programu to występy klas. Va przedstawiła współczesną wersję mitu o Midasie, kl. Vb przypomniała mit o Narcyzie, a kl. VIa zaprezentowała historię o Orfeuszu i Eurydyce. Trzeba było się również wykazać celnym okiem, rzucając piłeczką do kosza oraz wiedzą z okresu starożytnej Grecji. Kolejną zagadką do rozwiązania było odgadnięcie imion bogów (po ich atrybutach), którzy zawitali na naszą uroczystość. Nasze zmagania oceniały jury w składzie: p. dyrektor B. Laskowska-Trzeciak, p. A. Haczkiewicz i E. Rakowska. Mojry - boginie losu- przyznały laury w następującej kolejności - 1 miejsce - kl. Va, 2 miejsce - kl. Vb, 3 miejsce - kl. VIa.   

            Konkurs był emocjonujący. Okazało się, że można się wiele nauczyć przez zabawę.                                                                                                                                                                  

            Kl.Va

            Anna Bober

          • Jaszczurki z naszej szkoły na 4 miejscu!

          • 3-4 czerwca w Stroniu Śląskim rozegrany został Turniej Trójek siatkarskich dziewcząt „SolidLAS Volley Cup”.

            W piątek dziewczyny rozgrywały mecze grupowe a w sobotę, po awansie, mecze w grupie finałowej. Pomimo zmęczenia turniej był udany. Wśród jedenastu drużyn zajęliśmy miejsce tuż za podium.

             Na boisku „Jaszczurki” z naszej szkoły walczyły o puchar dla najlepszej drużyny, a między meczami korzystały z gier i zabaw na stoiskach przygotowanych przez lokalne nadleśnictwa.

              Szczególne podziękowania należą się tutaj dla Nadleśnictwa Lądek Zdrój za znakomitą organizację turnieju oraz doskonałe wyżywienie i nocleg w wysokim standardzie.

             

            Klasyfikacja końcowa turnieju:

            I — UKS GMINY MIĘKINIA 1

            II — SPS Zbąszynek

            III — MMKS Kłodzko

            IV — AS SP IŁOWA „Jaszczurki”

            V — UKS KORAL WROCŁAW

            VI — AZS AWF Wrocław 1

            VII — UMKS VOLLEY GŁOGÓW 1

            VIII — GKS Gaudia Trzebnica

            IX — UKS GMINY MIĘKINIA 2

            X — AZS AWF Wrocław 2

            XI — UMKS VOLLEY GŁOGÓW 2

            Wszystkim drużynom GRATULUJEMY!!!

            Tomasz Słomiński

             

             

          • SPOTKANIA w DORADZTWIE ZAWODOWYM – krótkie podsumowanie

          • Już wkrótce uczniowie klas ósmych staną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. W zależności od typu szkoły, spędzą tam kolejne od 3 do 5 lat, dlatego warto wybrać ją z rozwagą.

            Podczas zajęć z doradztwa zawodowego podejmowane były różne tematy dotyczące samopoznania, struktury szkolnictwa w Polsce oraz świata zawodów.

            Warto w tym miejscu wspomnieć o spotkaniach, które odbyły się w ramach szeroko rozumianego doradztwa zawodowego.

            W listopadzie 2021r., podczas pobytu na terenie Zakładu Karnego w Krzywańcu, dwudziestoosobowa grupa ósmoklasistów miała okazję zapoznać się z pracą funkcjonariuszy Służby Więziennej.

            Przebywając na terenie jednostki, uczniowie wzięli udział w spotkaniu z osadzonymi objętymi oddziaływaniami terapeutycznymi- resocjalizacyjnymi  w oddziałach terapeutycznych Zakładu Karnego w Krzywańcu.  Prowadzone przez kadrę Działu Terapeutycznego spotkanie ukierunkowane było na podniesienie świadomości młodzieży w zakresie konsekwencji społecznych, zdrowotnych i prawnych zażywania środków zmieniających świadomość.  Osadzeni podkreślali to, że często z pozoru niewinne działania, mogą przekreślić wszelkie plany na przyszłość.

            Wykorzystując doświadczenia edukacji na odległość, zostało zorganizowane spotkanie on-line z panią Aleksandrą Janowską z Bełchatowa - przedstawicielką Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego i trenerką w projekcie Blue Generation.

            Celem projektu Blue Generation jest zainteresowanie i zainspirowanie młodych ludzi w wieku od 15 do 29 lat do podjęcia pracy w sektorach Niebieskiej Gospodarki m.in. Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Polsce.  

            W sektorach Niebieskiej Gospodarki w Europie zatrudnionych jest aktualnie 5,4 mln pracowników. Są to: turystyka nadmorska, transport morski, rybołówstwo, budownictwo okrętowe, biotechnologia morska, energia oceaniczna, akwakultura. Szacuje się, że liczba ta podwoi się do 2030 roku.  Warto rozważyć, czy nie podjąć nauki w szkole, która pomoże w zdobyciu kwalifikacji do pracy w tych sektorach.

            Ostatnie spotkanie należało do pana Kamila Lachowskiego - absolwenta Wydziału Lalkarskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie i aktora „Teatru Klinika Lalek”.  Pan Kamil opowiadał o tym,  jak wyglądała jego ścieżka edukacyjno-zawodowa, jak odkrywał w sobie to, czym chciałby się zajmować i jak konsekwentnie realizował swoje marzenia o aktorstwie. Barwnie i z pasją opowiadał o swojej pracy aktora lalkarza. Nie zabrakło też mini wykładu na temat rodzajów lalek teatralnych.

             

            Każde takie spotkanie  to nowe doświadczenie. Mam nadzieję, że będzie to  również inspiracja do działania.  Cytując za Markiem Fisherem: „najlepszy czas na działanie jest teraz”!

            Danuta Holska

          • Dziecięcy Sejmik Wojewódzki

          • Ocal planetę żyjąc ekologicznie - to hasło tegorocznego Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego, jaki z okazji Dnia Dziecka już po raz ósmy odbył się w Zielonej Górze.

            Młodzi Lubuszanie dyskutowali m.in. o tym, czy warto żyć ekologicznie i co można zrobić, aby ocalić naszą planetę.

            Reprezentanci trzydziestu wybranych szkół z całego województwa Lubuskiego wcielili się w rolę radnych oraz dziennikarzy, których zadaniem było relacjonowanie obrad sejmiku.
            Adam Bielecki (radny) oraz Hubert Lichtański (dziennikarz) członkowie Samorządu Szkolnego byli delegatami naszej szkoły.

            Patrycja Zielińska

        • UWAGA !!!
          • UWAGA !!!

          • 13 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców przyszłych czwartoklasistów.

            Tematyka: przypisanie uczniów do poszczególnych klas, podanie wychowawcy, sprawy różne (regulamin, ubiór, podręczniki, wyposażenie).

            Zapraszam do auli szkolnej.

             

             

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich

            w Iłowej

            Beata Laskowska - Trzeciak

        • UWAGA !!!
          • UWAGA !!!

          • 14 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców przyszłych pierwszoklasistów.

            Tematyka: przypisanie uczniów do poszczególnych klas, podanie wychowawcy, sprawy różne (regulamin, ubiór, podręczniki, wyposażenie).

            Zapraszam do auli szkolnej.

             

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich

            w Iłowej

            Beata Laskowska - Trzeciak

          • Rudawy Janowickie

          • 3 czerwca 2022 r. 17 uczniów klasy 6a i 2 uczniów klasy 7b odwiedziło Rudawski Park Krajobrazowy. Trasa wycieczki rozpoczęła się w Janowicach Wielkich. Następnie poprzez Zamek Bolczów, Skalny Most, Piec, Starościńskie Skały z Lwią Górą dotarliśmy do schroniska "Szwajcarka". Właśnie tam większość uczestników wycieczki zakończyła trasę. Jedynie Adrian, Artur i Piotr, pod opieką p. Danuty Holskiej, zdobyli dodatkowo górę Sokoliki. Większość uczestników wycieczki po raz pierwszy pokonała w górach tak długą i wymagającą trasę. Bez marudzenia i ociągania. Jesteśmy z nich dumni. Wracając do Iłowej, odwiedziliśmy obowiązkowo KFC w Jeleniej Górze, by zregenerować siły.  Mamy nadzieję, że choć dla wielu pierwsza, ale nie ostatnia to wycieczka w góry.  Ahoj, przygodo!

            D. Holska i M. Jakubowicz

          • Wycieczka klas czwartych do Wrocławia

          •     Kino, lody, frytki, wizyta w ZOO i wtorek bez lekcji! Na taki dzień długo czekała grupa ponad sześćdziesięciorga uczniów klas czwartych. Przygody Sonica sprawiły, że na twarzach  wszystkich pojawił się szeroki uśmiech, a sala kinowa na wyłączność pozwoliła poczuć się jak VIP.

             W ZOO udało nam się zobaczyć pingwinie przedszkole na wybiegu oraz najbardziej ciekawskiego osobnika z Kanału Mozambickiego w Afrykarium, czyli żółwia morskiego-Stefana. Resztkami sił dotarliśmy do tzw. Dziecińca, gdzie mogliśmy nakarmić kózki i owieczki. Udało nam się zredukować stres i zapomnieć o bolących nogach... Wróciliśmy zmęczeni, ale pozytywnie naładowani. Czas zaplanować kolejny wyjazd. Z pozdrowieniami dla dzielnych i grzecznych czwartoklasistów-wychowawczynie. 

             

            PS Bardzo dziękujemy Pani Marlence, że towarzyszyła nam podczas wyjazdu jako najlepszy i zamykający szereg opiekun. Liczymy, że następnym razem też zechce z nami pojechać :)

             

                                                                                                  K. Czuchnowska, J. Jakimiuk, A. Lichtańska

          • Wycieczka klas 7 do Torunia i Malborka

          • W dniach od 23 do 25 maja 2022r. uczniowie klas 7, pod opieka wychowawczyń, wyruszyli na wycieczkę do Torunia i Malborka. W Toruniu mieliśmy okazję pospacerować z przewodnikiem po Starym Mieście, gdzie zobaczyliśmy – staromiejski ratusz i rynek, kościół Św. Ducha, dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz), Krzywą Wieżę, Bramę Mostową, pomnik Mikołaja Kopernika. W toruńskim planetarium obejrzeliśmy film pt.”Kolorowy kosmos”. Spacerowaliśmy Bulwarem Filadelfijskim nad rzeką Wisłą, a w godzinach wieczornych mieliśmy okazję wybrać się na multimedialny pokaz Fontanny Cosmopolis.

            Uczestnicy wycieczki wzięli także udział w dwóch warsztatach: wypieku najsłynniejszych korzennych ciasteczek  w jednym z domów piernika oraz wyrobu mydła w Centrum Chemii w Małej Skali. Każdy uczeń miał okazję nie tylko pobawić się w cukiernika, ale także w wytwórcę-kreatora własnego mydełka. Zdobywaliśmy nowe umiejętności poprzez zabawę i eksperymentowanie!

            W Malborku wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy jeden z największy gotyckich zespołów zamkowy na świecie. Mieliśmy okazję zobaczyć tam komnaty gościnne, sale rycerskie, dziedzińce zamkowe oraz krzyżacką latrynę. Poznaliśmy również średniowieczne zasady działania systemu ogrzewania podłogowego. Malborska warownia zachwyciła nas. Warto pamiętać, że jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz uznawana za największy w Europie zamek z cegły, pod względem kubatury.

            Wycieczka do Torunia i Malborka to nie tylko zwiedzanie, to także wspólne pogaduchy, niespanie po nocach, zakupy pamiątek. Nawiązane zostały też nowe znajomości, a może i przyjaźnie?

            Oba miasta zaintrygowały i zachwyciły, ale przede wszystkim wzbudziły w wielu chęć powrotu do nich w przyszłości.

            Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom: rodzicom uczniów z kl.7a (poczęstunek – pizza i słodycze)  oraz Stowarzyszeniu Edukacja i Technika w Żarach (bilety do planetarium). 

                                                                 Organizatorki: D.Holska, K.Pietrzak, E.Osińska, K.Żołnowska.

            Autor: Ewelina Osińska

          • Wędkarski Dzień Dziecka

          • W niedzielę 29.05.2022 na zalewie w Klikowie odbyły się zawody wędkarskie z okazji  „Dnia dziecka”. Impreza zgromadziła na starcie około 60-cioro dzieci z naszej szkoły, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Dzięki hojności sponsorów, każde dziecko otrzymało torbę ze słodyczami oraz nagrodę rzeczową, którą w zależności od zajętego miejsca mogło sobie wybrać. Główną atrakcją było losowanie wśród uczestników roweru górskiego, ufundowanego przez Burmistrza Pawła Lichtańskiego. Coroczna impreza, zawsze jest okazją do udanego pikniku rodzinnego na łonie natury. Imprezę zorganizowało koło PZW Iłowa.

             

            Tomasz Słomiński

          • Muzyczny piątek

          • 20 maja gościliśmy w naszej szkole zaprzyjaźniony zespół tańca i pieśni Zbrucz z Tarnopola. Ukraińskie solistki ubrane w przepiękne regionalne stroje zaprezentowały ludowe pieśni. Było trochę opery i operetki, a także muzyki płynącej z tradycyjnych ukraińskich instrumentów - bandur. Grupa artystów z prawdziwym kunsztem wykonała tańce gruzińskie, cygańskie i ukraińskie (kozaczok). Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę słodyczy dla dzieci z Ukrainy. Słodkości i inne upominki zostały przekazane członkom zespołu. 

            Energia i wzruszenie udzieliły się publiczności.  Czas spędzony z zespołem Zbrucz był okazją do poznania kultury naszych wschodnich sąsiadów. Szczególnie w tak trudnym czasie.  

            W sierpniu, podczas Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich, zespół ponownie zagości w naszym mieście.

            Anna Bober

          • Sukcesy naszych siatkarek

          • 14.05.2022 odbył się w Zbąszynku finał wojewódzki turnieju siatkówki dziewcząt "Kinder joy of moving" z udziałem siatkarek z naszej szkoły. Finał poprzedzony był trzema meczami kwalifikacyjnymi.W kategorii dwójek reprezentowały nas Anita Rzepiel, Maja Paczkowska oraz Justyna Tyrak. Wśród 38 zespołów startujących w eliminacjach, nasze dziewczyny zakwalifikowały się do 12 najlepszych w województwie, a w turnieju finałowym zajęły 9 miejsce. W kategorii trójek Ania Kniaziuk, Diana Kuzmenko, Patrycja Poniewierka oraz Klaudia Powalewska, spośród 25 zespołów startujących w eliminacjach, awansowały do finałowej ósemki i w finale wojewódzkim zajęły 4 miejsce. W kategorii czwórek Oliwia Tokarz, Ania Żyworonek, Blanka Srebniak oraz Maja Woźniak uzyskały awans do finałowej ósemki (17 zespołów w eliminacjach) i ostatecznie uplasowały się na 5 miejscu. Serdecznie gratulujemy dziewczynom wspaniałych osiągnięć i życzymy awansu do mistrzostw Polski w następnej edycji. Opiekunem drużyn był pan Tomasz Słomiński.

            Tomasz Słomiński

          • Szkolna Spelling Bee

          • 16 maja odbył się w naszej szkole konkurs literowania wyrazów angielskich Spelling Contest. Do zabawy przystąpiło 18 uczniów z klas siódmych i ósmych. Ich zadaniem było przeliterowanie po angielsku podanego słowa. W pierwszej rundzie było to słowo trzyliterowe. Doskonale poradziło sobie 12 uczestników. W następnych etapach poziom trudności wzrastał wraz z liczbą liter w  słowach. Uczestnicy zaprezentowali się świetnie. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

            Największą wiedzą i umiejętnością literowania wykazali się:

            Karolina Sierpuć z klasy 8b, która zajęła III miejsce,

            Adrian Kujawka z klasy 7a - II miejsce.

            Mistrzem literowania okazał się Aron Czajkowski z klasy 7c.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

            Magdalena Góra i Patrycja Zielińska

          • Szkolny Kangur

          • 17 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczniowie rozwiązywali test w trzech grupach wiekowych: 

            Żaczek - kl. 1-2, 18 uczniów

            Maluch - kl. 3-4, 7 uczniów

            Beniamin - kl. 5-6, 4 uczniów

            Kadet - kl. 7-8, 8 uczniów

            Każdy uczeń otrzymał nagrodę uczestnictwa - zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek. 

            Teraz poznajmy wyniki:

            Uczeń z klasy 2b, Piotr Sękowski, uzyskał bardzo dobry wynik. Uczennica z klasy 5a, Diana Kuzmenko, otrzymała wyróżnienie. Osoby te na koniec roku szkolnego nagrodzone zostaną książkami. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w potyczkach matematycznych.

            Małgorzata Czajkowska

          • Historia niewypłakana

          • W dniu 10 maja 2022 r. naszą szkołę odwiedził p. Joszko Broda - muzyk, multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor grający przede wszystkim na instrumentach ludowych. Podczas 1,5 godzinnego spotkania z uczniami klas 5-7 naszej szkoły przedstawił pochodzenie swojej rodziny pt. „Historia niewypłakana”. Potem nastąpił pokaz możliwości instrumentów ludowych w wykonaniu samego artysty: drumli, liści drzew, fujarek, gajd, różnego typy rogów oraz kozy. Nie zabrakło również pokazu dzwonków zakładanych krowom, cielakom, owcom i małym owieczkom. Pieśń ludową zaśpiewała najmłodsza córka muzyka.

            Myślę, że ten występ wywarł ogromne wrażenie na uczniach naszej szkoły, zwłaszcza że z niektórymi instrumentami i ich możliwościami spotkali się po raz pierwszy.

            M. Jakubowicz

          • Wolność kocham i rozumiem

          • W dniu 29 kwietnia 2022 r., o godz. 9.00,  w sali widowiskowej Biblioteki Kultury w Iłowej rozpoczął się program artystyczny pt. „Wolność kocham i rozumiem”.

            Uczniowie naszej szkoły przygotowali z okazji majowych świąt (Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja) widowisko, które prezentowało najważniejsze wartości powiązane z tymi świętami.  Wartości te okazały się na tyle uniwersalne i ponadczasowe, że do występu włączyli się także uczniowie z Ukrainy, a wygłaszane przez nich ukraińskie teksty doskonale współbrzmiały z polskimi wierszami i piosenkami.

            To były wzruszające momenty, gdy na scenie polskie i ukraińskie dzieci stały ramię w ramię, z wielkim przejęciem śpiewając polski i ukraiński hymn. W czasie partii muzycznych występu ponad głowami uczniów powiewały w rytm muzyki polska i ukraińska flaga. 

            Przedstawieniu przyświecał duch tolerancji, najłatwiejszy do zrozumienia przez dzieci, bo przecież dla nich wartości takie jak: pokój, braterstwo, mądre prawo, rodzina, bezpieczeństwo, radość i beztroska, piekno natury, różnorodność ludzi i świata- są naturalne jak słońce, bo niezaburzone jeszcze spaczonym spojrzeniem wielu dorosłych. 

            W czasie całego widowiska na ekranie wyświetlana była dopełniająca jego treść prezentacja.

            Podczas pierwszego występu dla klas 4-6 zaszczycili nas swą obecnością: burmistrz Iłowej- p. Paweł Lichtański, sekretarz gminy- p. Aldona Slipaczek-Jurek, z-ca dyrektora Szkoły- p. Małgorzata Czajkowska oraz rodzice uczniów. Drugi występ o godz. 10.00 przeznaczony był dla uczniów klas 7-8 naszej szkoły.

            Wystąpili:

            Prowadzący:

            Aleksandra Borysiewicz i Oskar Furmanowicz kl. 8b

            Recytacja:

             Hlib Kryvoruchko, Wala Kryvoruchko, Dasza Ostapenko, Olena Syhlovych i Yaryna Syhlovych kl. 6u; Karolina Holska, Julia Sobków, Jowita Suchodolska kl. 6a; Wiktoria Kargol kl. 7b; Magda Stępień, Dominika Świątkowska, Miłosz Wiśniewski kl. 7c oraz Alex Kotyla kl. 8b.

            Zespół wokalny:

            Weronika Krakus, Zosia Wusiewicz kl. 4a; Natasza Bogdziewicz, Weronika Góra, Aleksandra Kuchcik kl. 4c; Kornelia Baros, Natalia Baros kl. 5a; Julia Lewandowska, Zuzanna Makowska, Klaudia Wrzal vel Kosowska, Marika Wrzal vel Kosowska kl. 6a oraz Antoni Holski kl. 7d

            Organy elektryczne:

            Antoni Holski

            Flagi:

            Patryck Krupa, Paweł Ślebioda kl. 6a 

            Filmowanie i fotografowanie:

            Nikola Kostecka, Hubert Lichtański kl. 8c

            Opiekunowie:

            Scenariusz i opieka nad recytatorami:  Danuta Szeszo i Beata Jakubowicz

            Oprawa muzyczna: Danuta Holska

            Prezentacje i oprawa informatyczna: Mieczysław Jakubowicz 

            Pomoc przy tworzeniu elementów dekoracji: Zenona Łyko, Elżbieta Rzepa

            Nagłośnienie: Jarosław Bareła, Biblioteka Kultury w Iłowej

            B. Jakubowicz

          • Toporów 2022

          •                                     XII Rowerowy Rajd Pamięci - Toporów 1945-2022

            Celem rajdu było  uczczenie 77 rocznicy forsowania Nysy Łużyckiej przez żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Głównym organizatorem imprezy były gmina Węgliniec i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej.   

            W dniu 09.04.2022r. poszczególne grupy rowerowe wyruszyły rano ze swoich miejscowości. Punktem wspólnym wszystkich rowerzystów była  wiata w miejscowości Polana, skąd o godz.12.30 uczestnicy rajdu  wyjechali do Toporowa. Tam o 14.00 złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem Poległych. Następnie odbył się piknik z ogniskiem, na którym można było upiec kiełbaski przywiezione ze sobą lub otrzymane od burmistrza Węglińca. Poczęstowano nas również kawą i herbatą.

            Nasza grupa, członkowie i sympatycy kółka „Żyj z pasją”, wyruszyła sprzed szkoły w Iłowej o godz. 10.30. O 12.30 spotkaliśmy się z pozostałym grupami na parkingu w Polanie. Byli tam rowerzyści, m.in. z Węglińca, Jagodzina, Pieńska, Zgorzelca i Ruszowa.   Do domu, w pełni zadowoleni z przejechania prawie 60 km trasy, wróciliśmy o godz. 16.30. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Góra i Nikola Kostecka kl. 8c; Jakub Bielecki, Sych Adrian, Tomczykowski Grzegorz kl. 7a; Piotr Kowal, Lewoniewski Artur kl. 7b. Opiekunowie rajdu: p. Danuta Holska, Anna Stolarek i Mieczysław Jakubowicz

            M. Jakubowicz

          • Wolontariat 7 a

          • 12 maja 2022 r. odwiedziły nas dzieci z przedszkola Akademia Małych Zuchów w Iłowej. Uczniowie klasy 7 a w ramach wolontariatu byli przewodnikami przedszkolaków po naszej szkole. Istotnym elementem tej wizyty było pokazanie najważniejszych miejsc w szkole - sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, biblioteki szkolej, stołówki, świetlicy itp.

            Przyszłych uczniów przywitała  dyrektor szkoły Pani Beata Laskowska - Trzeciak. Pani Katarzyna Kozera, podczas wizyty w bibliotece przeczytała fragment książki. Wycieczka po naszej szkole zakończyła się na placu zabaw.

            Nie możemy już doczekać się nowych uczniów :)

            uczniowie klasy 7 a

            Ewelina Osińska

            Elżbieta Rzepa

          • 17.05.22 Karta rowerowa

          • 17.05.22 r. w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Przyszli kierowcy musieli poradzić sobie z podstawowymi manewrami wykonywanymi na drogach publicznych. Egzamin przebiegał w miłej atmosferze, bo uczniowie wzorowo opanowali zasady poruszania się po drogach. Największą niespodzianką okazał się nowy składak otrzymany w prezencie od burmistrza Pana Pawła Lichtańskiego. Dzięki rowerowi możemy sprawnie i bezpiecznie egzaminować naszych uczniów.

            PS Zdawalność na dzisiejszym egzaminie- 100%

            PS 2 Dziękuję Panu woźnemu Mieczysławowi Wdowiakowi za ogarnięcie placyku.

             Joanna Jakimiuk