2022-06-23 Polonez i Bal Ósmoklasisty
- 308
Zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty
8 lipca 2022r. uczniowie klas ósmych będą mogli odebrać w sekretariacie szkoły zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty według następującego harmonogramu:
kl. 8a godz. 9.00-10.00
kl. 8b godz. 10.00-11.00
kl. 8c godz. 11.00-12.00
Egzaminy poprawkowe
24.08.22 (środa) kl. IV c, V b i VI a - MATEMATYKA - gab. 67
25.08.22 (czwartek) kl. VII i VIII MATEMATYKA - gab. 55
25.08.22 (czwartek) HISTORIA- gab. 66
26.08 22 (piątek) kl. V a MATEMATYKA, gab. 67
WSZYSTKIE EGZAMINY OD GODZ. 9.00
„Dzieci listy piszą”
ZAKOŃCZENIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
Na zakończenie innowacji pedagogicznej „Dzieci listy piszą” uczniowie klasy 3 a wysłali swoim kolegom i koleżankom ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. M.C. Skłodowskiej w Polkowicach życzenia cudownych i słonecznych wakacji. Do listu dołączyliśmy upominki dla każdego ucznia – papierowe pszczółki wykonane techniką origami.
Uczniowie klasy 3a
Elżbieta Biłyk – Krzysztofiak
Elżbieta Rzepa
Rozstrzygnięcie konkursu SKO „Wszyscy nasi uczniowie, dbają o czystą Iłowę”
Dnia 22.06.2022 r. rozstrzygnięto konkurs SKO pt. „Wszyscy nasi uczniowie, dbają o czystą Iłowę”. Komisja konkursowa wybrała najlepsze prace przedstawiające nasze czyste, zadbane miasto widziane oczyma dzieci.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas pierwszych.
Laureatami zostali:
I miejsce – Maja Smółkowska klasa 1 a
II miejsce – Oliwier Waga klasa I b
III miejsce – Jan Koseła klasa 1 b
Wyróżnienia:
- Oleksandr Osinnii klasa 1b
- Emilia Ohagwu klasa 1 b
- Julianna Woźniak klasa 1 a
- Milena Skorupa klasa 1 b
- Zuzanna Jancałowska klasa 1 a
- Zuzanna Kiejko klasa 1 a
- Lena Zarzycka klasa 1 b
Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów SKO.
Opiekunowie SKO
Katarzyna Kozera
Elżbieta Rzepa
20
Dzień Sportu klas I-III
21 czerwca 2022r. odbył się Dzień Sportu w klasach I – III, który przypadł w 1. dzień astronomicznego lata. A lato to słoneczko, radość i więcej czasu spędzonego na świeżym powietrzu. I tak właśnie było! Pogoda i humory dopisały. Uczestnicy sportowych zmagań w czasie rywalizacji wykazali się duchem walki i znajomością zasady fair play. Można było się sprawdzić w wielu konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Nie mogło zabraknąć dwóch ogni, rzucanki siatkarskiej i oczywiście ulubionej przez większość piłki nożnej. Każdy stanął na wysokości zadania. Sportowcy z najlepszymi wynikami otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, a wszystkie klasy zostały obdarowane „zestawami sportowymi”, dzięki którym przerwy między lekcjami będą mijały jeszcze szybciej:) Zgodnie z tradycją została wybrana najbardziej usportowiona klasa. Okazało się, że najwięcej uzdolnionych sportowo uczniów jest w klasie III a, a puchar oddali tylko na chwilę- kilka dni ;)
Gratulujemy wspaniałej rywalizacji i do zobaczenia za rok:)
Dziękujemy Panu Emilianowi Zimnickiemu za gotowość do działania.
wychowawczynie klas I-III
Dzień sportu klas 1-3
Ogólnopolski Konkurs Historyczny
Etap centralny XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683 od Obertyna do Wiednia”.
W dniach 9 – 11 czerwca 2022 r. w Warszawie odbył się etap centralny XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683 od Obertyna do Wiednia” organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Wojska Polskiego, Ministerstwem Obrony Narodowej, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych „DELTA”.
W bieżącym roku szkolnym w konkursie tym wzięło udział 9 tysięcy uczniów z 700 szkół podstawowych. Do etapu centralnego zostali zaproszeni tylko zwycięzcy czyli laureaci etapu wojewódzkiego z całej Polski. Dwóch uczniów naszej szkoły: Maria Handzlik (kl.7a) i Hubert Lichtański (kl.8c) reprezentowało województwo lubuskie.
Podczas kilkudniowych zmagań z zadaniami konkursowymi należało wykazać się wszechstronną wiedzą z zakresy heraldyki, militarystyki historycznej, geografii militarnej, architektury obronnej, historii oręża polskiego w sztuce, zabytków muzealnych.
Uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić stolicę m.in. Muzeum Wojska Polskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Salę Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa, Zamek Królewski, Łazienki, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Dnia 11 czerwca w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbyła się uroczysta gala finałowa, na której zostały ogłoszone wyniki oraz wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Reprezentanci naszej szkoły mimo, iż nie znaleźli się w pierwszej dziesiątce, odnieśli duży sukces zyskując tytuły laureatów etapu centralnego. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły aż dwóch uczniów mogło uczestniczyć w warszawskim finale jednego z najtrudniejszych konkursów historycznych.
Jesteśmy z Was ogromnie dumni!!!
Opiekunowie: E.Osińska, M.Żołnowska
Autor: Ewelina Osińska
4
Piątoklasiści we Wrocławiu
15 czerwca my- uczniowie klas V wraz z wychowawczyniami- p. Joanną Maderą i p. Anną Bober- wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Swoją eskapadę rozpoczęliśmy od dwugodzinnego pobytu na kręgielni Sky Bowling. Jednym szło lepiej, innym troszkę gorzej, ale wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Kolejnym punktem wycieczki był wjazd na 49. piętro najwyższego budynku Wrocławia- Sky Tower. Dotykając niemalże chmur, mogliśmy podziwiać rozpościerający się widok na miasto. Dreszczyk emocji towarzyszył każdemu, szczególnie dzięki prędkości, z jaką poruszała się winda- 4m/s. Gdy ponownie dotknęliśmy ziemi, czekała na nas następna niespodzianka- wizyta w Hydropolis. Unikatowe centrum wiedzy o wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Mogliśmy tam zobaczyć najdłuższą w Europie drukarkę wodną, która mierzy 46,5m długości oraz 3,5-metrowy wir wodny. Na 65-metrowym ekranie obejrzeliśmy film pt. „Planeta Wody”, wyjaśniający, w jaki sposób powstała woda. Zwiedziliśmy również kolejne strefy: Głębin (z bliska mogliśmy zobaczyć najbardziej przerażające stworzenia głębinowe), Ocean Życia (podziwialiśmy bogate ekosystemy raf koralowych), Człowiek i Woda (poznaliśmy funkcję wody w organizmie). Najbardziej jednak przypadła nam do gustu Strefa Relaksu, gdzie mogliśmy odprężyć się na leżankach wśród ścian pokrytych mchem. Poczuliśmy się jak w lasach deszczowych Amazonii.
Po drodze oczywiście odwiedziliśmy Mc Donalds i zadowoleni, choć zmęczeni po tak intensywnym dniu, wróciliśmy do domu.
Autor:Anna Bober
1515
15.06.22 Turniej szaradziarski
Stowarzyszenie LGD Bory Dolnośląskie zorganizowało Turniej Szaradziarski, który odbył się 15 czerwca w Centrum Edukacyjno - Szkoleniowym w Małomicach.
Naszą szkołę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny, które rywalizowały z innymi zespołami w rozwiązywaniu łamigłówek, krzyżówek, rebusów i wykreślanek. Wszystkie hasła nawiązywały do szeroko pojętej wiedzy dotyczącej przyrody, klimatu i środowiska.
Po krótkiej przerwie, podczas której zostało przeprowadzone szkolenie w strzelaniu z łuku, wyłoniono zwycięzców turnieju.
Dla pierwszych trzech drużyn zaplanowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jak się okazało, nagrodami były bony zakupowe w sieci sklepów Media Expert i to w zaskakująco wysokiej kwocie.
Drużyna „Mydełka”, bo taką nazwę przyjęli uczniowie z 8a – Agata, Zuzanna i Michał, zdobyła pierwsze miejsce! Radość, niedowierzanie i łzy szczęścia towarzyszyły zwycięzcom podczas odbioru nagrody.
Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku turniej również się odbędzie, a reprezentanci naszej szkoły ponownie staną na podium. A na pytania uczniów: „Po co ja mam się tego uczyć?”, z całym przekonaniem można odpowiadzieć, że przyda się do KRZYŻÓWKI albo ŁAMIGŁÓWKI.
Autor: Danuta Holska
9
Wycieczka drugoklasistów do Janowca
Dnia 14 czerwca uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Janowca na zajęcia edukacyjne "Od ziarenka do bochenka”. Dzieci zapoznały się z tradycją wypieku chleba. Poznały różne rodzaje zbóż oraz kolejne etapy wypieku chleba. Gotowe wypieki chleba zabrały do domu. Zapoznały się również z tradycjami panującymi w regionie. Atrakcją była ścieżka edukacyjna w głąb przyrody. Dzieci utrwalały nazwy drzew oraz tworzyły kompozycje plastyczne w grupach z zebranych darów natury. Wszyscy szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domu.
Opiekunowie: B. Krempa, E. Cymbara
Autor: Barbara Krempa
20
W Rudawach Janowickich
Deszcz, błoto, zmęczenie i mnóstwo śmiechu :-) Tak w skrócie opisać można wycieczkę uczniów klasy 7c i 7b w Rudawy Janowickie. Pomimo bardzo kapryśnej pogody, udało nam się poznać walory przyrodnicze tej części Sudetów Zachodnich. 13 czerwca o godz. 9.00 wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę szlakiem prowadzącym z Janowic Wielkich. W drodze do schroniska Szwajcarka mogliśmy zobaczyć ruiny zamku Bolczów oraz liczne formacje skalne, takie jak Skalny Most, Piec, Starościńskie Skały. Najwytrwalsi uczestnicy dotarli do punktu widokowego na Sokoliku.
Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszych górskich wędrówek.
Opiekunowie wycieczki:
Katarzyna Żołnowska, Mieczysław Jakubowicz
49
Rowerem do Kliczkowa
W sobotę, 11 czerwca 2022 r., członkowie i sympatycy kółka „Żyj z Pasją” o godz. 10.00 wyruszyli na wycieczkę rowerową do Kliczkowa. Pierwszy etap trasy wiódł leśnymi i polnymi drogami Borów Dolnośląskich przez Kowalice, Nowoszów, Cichy Staw, Ławszową i Przejęsław. Podczas jazdy nie obyło się bez awarii: pęknięty łańcuch w rowerze Kamila czy przebita dętka w rowerze Piotra. Awarie te, wspólnymi siłami, zostały szybko usunięte. Przez całą wycieczkę towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. W Kliczkowie po krótkim odpoczynku i obowiązkowych lodach zwiedziliśmy pałac. W drodze powrotnej obejrzeliśmy w Osiecznicy skały o nazwach Dzban, Pupa Słonia oraz Diablą Tamę (głazy leżące w poprzek rzeki Kwisa). Z niemałym trudem wspięliśmy się wraz z rowerami na wysoką skarpę przełomu rzeki. Tam właśnie Wiktor wybrudził but wpadając w niewielkie bagno. Po uzupełnieniu napojów w pobliskim sklepie wróciliśmy drogą asfaltową przez Parową, Ruszów do Iłowej. Nasza wycieczka zakończyła się o godz. 16.30 po przejechaniu prawie 70 kilometrów. Uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że była to udana wycieczka jednocześnie pytając kiedy będzie następna.
Opiekunami wycieczki byli:
Danuta Holska, Anna Stolarek i Mieczysław Jakubowicz.
36
Pierwszoklasiści w banku
13 czerwca uczniowie klasy Ib wybrali się z wizytą do Banku Spółdzielczego w Iłowej. Na miejscu przywitali ich pracownicy banku, którzy przybliżyli im podstawowe zasady funkcjonowania tej instytucji oraz charakter pracy bankowców. Uczniowie dowiedzieli się, co oznacza powiedzenie, że coś jest pewne jak w banku. Mieli również okazję zerknąć do wnętrza bankomatu oraz wypłacić i wpłacić w nim pieniądze. Sprawdzali też szybkość liczarki , podglądali sprawną obsługę klientów banku. Słychać było jednak szepty niepewności : Gdzie on jest?... SEJF! I był...w tajemniczym miejscu, z wyjątkowymi zabezpieczeniami i baaardzo grubymi drzwiami- jak z filmu… Ufff. Jeszcze tylko , a może aż gabinet prezesa banku. Wszyscy ochoczo zasiadali w fotelu najważniejszej osoby w tej instytucji i nawet trochę się rozmarzyli, może kiedyś…
Na zakończenie tej przemiłej wizyty pierwszoklasiści otrzymali suuuuper niespodzianki. Zrobili pamiątkowe zdjęcie przed siedzibą banku i z uśmiechem na twarzach wrócili do szkoły.
Pięknie dziękujemy pracownikom banku za wspaniałą gościnę :)
Anna Janus
21
Potyczki mitologiczne
7 czerwca 2022 roku uczniowie klas V i VI zmierzyli się w konkursie mitologicznym, który odbywał się pod hasłem Z mitologią na Ty. Nasza aula szkolna zmieniła się na dwie godziny w górę Olimp, a uczniowie zostali przeniesieni wehikułem czasu do starożytnej Grecji (aula szkoły). Na początku do sali zawitały trzy muzy: Erato, Klio i Melpomene, które czuwały nad daną drużyną. Następnie po dwie osoby z klasy zostały wybrane do ozdobienia wazy greckiej motywami pochodzącymi z mitu o Demeter i Korze. Kolejnym zadaniem było odczytanie zaproszeń skierowanych do Zeusa i innych bogów na konkurs. Główny punkt programu to występy klas. Va przedstawiła współczesną wersję mitu o Midasie, kl. Vb przypomniała mit o Narcyzie, a kl. VIa zaprezentowała historię o Orfeuszu i Eurydyce. Trzeba było się również wykazać celnym okiem, rzucając piłeczką do kosza oraz wiedzą z okresu starożytnej Grecji. Kolejną zagadką do rozwiązania było odgadnięcie imion bogów (po ich atrybutach), którzy zawitali na naszą uroczystość. Nasze zmagania oceniały jury w składzie: p. dyrektor B. Laskowska-Trzeciak, p. A. Haczkiewicz i E. Rakowska. Mojry - boginie losu- przyznały laury w następującej kolejności - 1 miejsce - kl. Va, 2 miejsce - kl. Vb, 3 miejsce - kl. VIa.
Konkurs był emocjonujący. Okazało się, że można się wiele nauczyć przez zabawę.
Kl.Va
Anna Bober
7
Jaszczurki z naszej szkoły na 4 miejscu!
3-4 czerwca w Stroniu Śląskim rozegrany został Turniej Trójek siatkarskich dziewcząt „SolidLAS Volley Cup”.
W piątek dziewczyny rozgrywały mecze grupowe a w sobotę, po awansie, mecze w grupie finałowej. Pomimo zmęczenia turniej był udany. Wśród jedenastu drużyn zajęliśmy miejsce tuż za podium.
Na boisku „Jaszczurki” z naszej szkoły walczyły o puchar dla najlepszej drużyny, a między meczami korzystały z gier i zabaw na stoiskach przygotowanych przez lokalne nadleśnictwa.
Szczególne podziękowania należą się tutaj dla Nadleśnictwa Lądek Zdrój za znakomitą organizację turnieju oraz doskonałe wyżywienie i nocleg w wysokim standardzie.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I — UKS GMINY MIĘKINIA 1
II — SPS Zbąszynek
III — MMKS Kłodzko
IV — AS SP IŁOWA „Jaszczurki”
V — UKS KORAL WROCŁAW
VI — AZS AWF Wrocław 1
VII — UMKS VOLLEY GŁOGÓW 1
VIII — GKS Gaudia Trzebnica
IX — UKS GMINY MIĘKINIA 2
X — AZS AWF Wrocław 2
XI — UMKS VOLLEY GŁOGÓW 2
Wszystkim drużynom GRATULUJEMY!!!
Tomasz Słomiński
SPOTKANIA w DORADZTWIE ZAWODOWYM – krótkie podsumowanie
Już wkrótce uczniowie klas ósmych staną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. W zależności od typu szkoły, spędzą tam kolejne od 3 do 5 lat, dlatego warto wybrać ją z rozwagą.
Podczas zajęć z doradztwa zawodowego podejmowane były różne tematy dotyczące samopoznania, struktury szkolnictwa w Polsce oraz świata zawodów.
Warto w tym miejscu wspomnieć o spotkaniach, które odbyły się w ramach szeroko rozumianego doradztwa zawodowego.
W listopadzie 2021r., podczas pobytu na terenie Zakładu Karnego w Krzywańcu, dwudziestoosobowa grupa ósmoklasistów miała okazję zapoznać się z pracą funkcjonariuszy Służby Więziennej.
Przebywając na terenie jednostki, uczniowie wzięli udział w spotkaniu z osadzonymi objętymi oddziaływaniami terapeutycznymi- resocjalizacyjnymi w oddziałach terapeutycznych Zakładu Karnego w Krzywańcu. Prowadzone przez kadrę Działu Terapeutycznego spotkanie ukierunkowane było na podniesienie świadomości młodzieży w zakresie konsekwencji społecznych, zdrowotnych i prawnych zażywania środków zmieniających świadomość. Osadzeni podkreślali to, że często z pozoru niewinne działania, mogą przekreślić wszelkie plany na przyszłość.
Wykorzystując doświadczenia edukacji na odległość, zostało zorganizowane spotkanie on-line z panią Aleksandrą Janowską z Bełchatowa - przedstawicielką Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego i trenerką w projekcie Blue Generation.
Celem projektu Blue Generation jest zainteresowanie i zainspirowanie młodych ludzi w wieku od 15 do 29 lat do podjęcia pracy w sektorach Niebieskiej Gospodarki m.in. Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Polsce.
W sektorach Niebieskiej Gospodarki w Europie zatrudnionych jest aktualnie 5,4 mln pracowników. Są to: turystyka nadmorska, transport morski, rybołówstwo, budownictwo okrętowe, biotechnologia morska, energia oceaniczna, akwakultura. Szacuje się, że liczba ta podwoi się do 2030 roku. Warto rozważyć, czy nie podjąć nauki w szkole, która pomoże w zdobyciu kwalifikacji do pracy w tych sektorach.
Ostatnie spotkanie należało do pana Kamila Lachowskiego - absolwenta Wydziału Lalkarskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie i aktora „Teatru Klinika Lalek”. Pan Kamil opowiadał o tym, jak wyglądała jego ścieżka edukacyjno-zawodowa, jak odkrywał w sobie to, czym chciałby się zajmować i jak konsekwentnie realizował swoje marzenia o aktorstwie. Barwnie i z pasją opowiadał o swojej pracy aktora lalkarza. Nie zabrakło też mini wykładu na temat rodzajów lalek teatralnych.
Każde takie spotkanie to nowe doświadczenie. Mam nadzieję, że będzie to również inspiracja do działania. Cytując za Markiem Fisherem: „najlepszy czas na działanie jest teraz”!
Danuta Holska
3
Dziecięcy Sejmik Wojewódzki
Ocal planetę żyjąc ekologicznie - to hasło tegorocznego Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego, jaki z okazji Dnia Dziecka już po raz ósmy odbył się w Zielonej Górze.
Młodzi Lubuszanie dyskutowali m.in. o tym, czy warto żyć ekologicznie i co można zrobić, aby ocalić naszą planetę.
Reprezentanci trzydziestu wybranych szkół z całego województwa Lubuskiego wcielili się w rolę radnych oraz dziennikarzy, których zadaniem było relacjonowanie obrad sejmiku.
Adam Bielecki (radny) oraz Hubert Lichtański (dziennikarz) członkowie Samorządu Szkolnego byli delegatami naszej szkoły.Patrycja Zielińska
2
UWAGA !!!
13 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców przyszłych czwartoklasistów.
Tematyka: przypisanie uczniów do poszczególnych klas, podanie wychowawcy, sprawy różne (regulamin, ubiór, podręczniki, wyposażenie).
Zapraszam do auli szkolnej.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich
w Iłowej
Beata Laskowska - Trzeciak
UWAGA !!!
14 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców przyszłych pierwszoklasistów.
Tematyka: przypisanie uczniów do poszczególnych klas, podanie wychowawcy, sprawy różne (regulamin, ubiór, podręczniki, wyposażenie).
Zapraszam do auli szkolnej.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich
w Iłowej
Beata Laskowska - Trzeciak
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie