24-26 maja 2022 r. Egzamin ósmoklasisty w obiektywie
Egzamin ósmoklasisty
- 91
Wycieczka klas czwartych do Wrocławia
Kino, lody, frytki, wizyta w ZOO i wtorek bez lekcji! Na taki dzień długo czekała grupa ponad sześćdziesięciorga uczniów klas czwartych. Przygody Sonica sprawiły, że na twarzach wszystkich pojawił się szeroki uśmiech, a sala kinowa na wyłączność pozwoliła poczuć się jak VIP.
W ZOO udało nam się zobaczyć pingwinie przedszkole na wybiegu oraz najbardziej ciekawskiego osobnika z Kanału Mozambickiego w Afrykarium, czyli żółwia morskiego-Stefana. Resztkami sił dotarliśmy do tzw. Dziecińca, gdzie mogliśmy nakarmić kózki i owieczki. Udało nam się zredukować stres i zapomnieć o bolących nogach... Wróciliśmy zmęczeni, ale pozytywnie naładowani. Czas zaplanować kolejny wyjazd. Z pozdrowieniami dla dzielnych i grzecznych czwartoklasistów-wychowawczynie.
PS Bardzo dziękujemy Pani Marlence, że towarzyszyła nam podczas wyjazdu jako najlepszy i zamykający szereg opiekun. Liczymy, że następnym razem też zechce z nami pojechać :)
K. Czuchnowska, J. Jakimiuk, A. Lichtańska
11
Wycieczka klas 7 do Torunia i Malborka
W dniach od 23 do 25 maja 2022r. uczniowie klas 7, pod opieka wychowawczyń, wyruszyli na wycieczkę do Torunia i Malborka. W Toruniu mieliśmy okazję pospacerować z przewodnikiem po Starym Mieście, gdzie zobaczyliśmy – staromiejski ratusz i rynek, kościół Św. Ducha, dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz), Krzywą Wieżę, Bramę Mostową, pomnik Mikołaja Kopernika. W toruńskim planetarium obejrzeliśmy film pt.”Kolorowy kosmos”. Spacerowaliśmy Bulwarem Filadelfijskim nad rzeką Wisłą, a w godzinach wieczornych mieliśmy okazję wybrać się na multimedialny pokaz Fontanny Cosmopolis.
Uczestnicy wycieczki wzięli także udział w dwóch warsztatach: wypieku najsłynniejszych korzennych ciasteczek w jednym z domów piernika oraz wyrobu mydła w Centrum Chemii w Małej Skali. Każdy uczeń miał okazję nie tylko pobawić się w cukiernika, ale także w wytwórcę-kreatora własnego mydełka. Zdobywaliśmy nowe umiejętności poprzez zabawę i eksperymentowanie!
W Malborku wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy jeden z największy gotyckich zespołów zamkowy na świecie. Mieliśmy okazję zobaczyć tam komnaty gościnne, sale rycerskie, dziedzińce zamkowe oraz krzyżacką latrynę. Poznaliśmy również średniowieczne zasady działania systemu ogrzewania podłogowego. Malborska warownia zachwyciła nas. Warto pamiętać, że jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz uznawana za największy w Europie zamek z cegły, pod względem kubatury.
Wycieczka do Torunia i Malborka to nie tylko zwiedzanie, to także wspólne pogaduchy, niespanie po nocach, zakupy pamiątek. Nawiązane zostały też nowe znajomości, a może i przyjaźnie?
Oba miasta zaintrygowały i zachwyciły, ale przede wszystkim wzbudziły w wielu chęć powrotu do nich w przyszłości.
Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom: rodzicom uczniów z kl.7a (poczęstunek – pizza i słodycze) oraz Stowarzyszeniu Edukacja i Technika w Żarach (bilety do planetarium).
Organizatorki: D.Holska, K.Pietrzak, E.Osińska, K.Żołnowska.
Autor: Ewelina Osińska
14
Wędkarski Dzień Dziecka
W niedzielę 29.05.2022 na zalewie w Klikowie odbyły się zawody wędkarskie z okazji „Dnia dziecka”. Impreza zgromadziła na starcie około 60-cioro dzieci z naszej szkoły, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Dzięki hojności sponsorów, każde dziecko otrzymało torbę ze słodyczami oraz nagrodę rzeczową, którą w zależności od zajętego miejsca mogło sobie wybrać. Główną atrakcją było losowanie wśród uczestników roweru górskiego, ufundowanego przez Burmistrza Pawła Lichtańskiego. Coroczna impreza, zawsze jest okazją do udanego pikniku rodzinnego na łonie natury. Imprezę zorganizowało koło PZW Iłowa.
Tomasz Słomiński
Muzyczny piątek
20 maja gościliśmy w naszej szkole zaprzyjaźniony zespół tańca i pieśni Zbrucz z Tarnopola. Ukraińskie solistki ubrane w przepiękne regionalne stroje zaprezentowały ludowe pieśni. Było trochę opery i operetki, a także muzyki płynącej z tradycyjnych ukraińskich instrumentów - bandur. Grupa artystów z prawdziwym kunsztem wykonała tańce gruzińskie, cygańskie i ukraińskie (kozaczok). Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę słodyczy dla dzieci z Ukrainy. Słodkości i inne upominki zostały przekazane członkom zespołu.
Energia i wzruszenie udzieliły się publiczności. Czas spędzony z zespołem Zbrucz był okazją do poznania kultury naszych wschodnich sąsiadów. Szczególnie w tak trudnym czasie.
W sierpniu, podczas Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich, zespół ponownie zagości w naszym mieście.
Anna Bober
162
Sukcesy naszych siatkarek
14.05.2022 odbył się w Zbąszynku finał wojewódzki turnieju siatkówki dziewcząt "Kinder joy of moving" z udziałem siatkarek z naszej szkoły. Finał poprzedzony był trzema meczami kwalifikacyjnymi.W kategorii dwójek reprezentowały nas Anita Rzepiel, Maja Paczkowska oraz Justyna Tyrak. Wśród 38 zespołów startujących w eliminacjach, nasze dziewczyny zakwalifikowały się do 12 najlepszych w województwie, a w turnieju finałowym zajęły 9 miejsce. W kategorii trójek Ania Kniaziuk, Diana Kuzmenko, Patrycja Poniewierka oraz Klaudia Powalewska, spośród 25 zespołów startujących w eliminacjach, awansowały do finałowej ósemki i w finale wojewódzkim zajęły 4 miejsce. W kategorii czwórek Oliwia Tokarz, Ania Żyworonek, Blanka Srebniak oraz Maja Woźniak uzyskały awans do finałowej ósemki (17 zespołów w eliminacjach) i ostatecznie uplasowały się na 5 miejscu. Serdecznie gratulujemy dziewczynom wspaniałych osiągnięć i życzymy awansu do mistrzostw Polski w następnej edycji. Opiekunem drużyn był pan Tomasz Słomiński.
Tomasz Słomiński
Szkolna Spelling Bee
16 maja odbył się w naszej szkole konkurs literowania wyrazów angielskich Spelling Contest. Do zabawy przystąpiło 18 uczniów z klas siódmych i ósmych. Ich zadaniem było przeliterowanie po angielsku podanego słowa. W pierwszej rundzie było to słowo trzyliterowe. Doskonale poradziło sobie 12 uczestników. W następnych etapach poziom trudności wzrastał wraz z liczbą liter w słowach. Uczestnicy zaprezentowali się świetnie. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
Największą wiedzą i umiejętnością literowania wykazali się:
Karolina Sierpuć z klasy 8b, która zajęła III miejsce,
Adrian Kujawka z klasy 7a - II miejsce.
Mistrzem literowania okazał się Aron Czajkowski z klasy 7c.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Magdalena Góra i Patrycja Zielińska
Szkolny Kangur
17 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczniowie rozwiązywali test w trzech grupach wiekowych:
Żaczek - kl. 1-2, 18 uczniów
Maluch - kl. 3-4, 7 uczniów
Beniamin - kl. 5-6, 4 uczniów
Kadet - kl. 7-8, 8 uczniów
Każdy uczeń otrzymał nagrodę uczestnictwa - zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek.
Teraz poznajmy wyniki:
Uczeń z klasy 2b, Piotr Sękowski, uzyskał bardzo dobry wynik. Uczennica z klasy 5a, Diana Kuzmenko, otrzymała wyróżnienie. Osoby te na koniec roku szkolnego nagrodzone zostaną książkami. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w potyczkach matematycznych.
Małgorzata Czajkowska
Historia niewypłakana
W dniu 10 maja 2022 r. naszą szkołę odwiedził p. Joszko Broda - muzyk, multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor grający przede wszystkim na instrumentach ludowych. Podczas 1,5 godzinnego spotkania z uczniami klas 5-7 naszej szkoły przedstawił pochodzenie swojej rodziny pt. „Historia niewypłakana”. Potem nastąpił pokaz możliwości instrumentów ludowych w wykonaniu samego artysty: drumli, liści drzew, fujarek, gajd, różnego typy rogów oraz kozy. Nie zabrakło również pokazu dzwonków zakładanych krowom, cielakom, owcom i małym owieczkom. Pieśń ludową zaśpiewała najmłodsza córka muzyka.
Myślę, że ten występ wywarł ogromne wrażenie na uczniach naszej szkoły, zwłaszcza że z niektórymi instrumentami i ich możliwościami spotkali się po raz pierwszy.
M. Jakubowicz
42
Wolność kocham i rozumiem
W dniu 29 kwietnia 2022 r., o godz. 9.00, w sali widowiskowej Biblioteki Kultury w Iłowej rozpoczął się program artystyczny pt. „Wolność kocham i rozumiem”.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali z okazji majowych świąt (Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja) widowisko, które prezentowało najważniejsze wartości powiązane z tymi świętami. Wartości te okazały się na tyle uniwersalne i ponadczasowe, że do występu włączyli się także uczniowie z Ukrainy, a wygłaszane przez nich ukraińskie teksty doskonale współbrzmiały z polskimi wierszami i piosenkami.
To były wzruszające momenty, gdy na scenie polskie i ukraińskie dzieci stały ramię w ramię, z wielkim przejęciem śpiewając polski i ukraiński hymn. W czasie partii muzycznych występu ponad głowami uczniów powiewały w rytm muzyki polska i ukraińska flaga.
Przedstawieniu przyświecał duch tolerancji, najłatwiejszy do zrozumienia przez dzieci, bo przecież dla nich wartości takie jak: pokój, braterstwo, mądre prawo, rodzina, bezpieczeństwo, radość i beztroska, piekno natury, różnorodność ludzi i świata- są naturalne jak słońce, bo niezaburzone jeszcze spaczonym spojrzeniem wielu dorosłych.
W czasie całego widowiska na ekranie wyświetlana była dopełniająca jego treść prezentacja.
Podczas pierwszego występu dla klas 4-6 zaszczycili nas swą obecnością: burmistrz Iłowej- p. Paweł Lichtański, sekretarz gminy- p. Aldona Slipaczek-Jurek, z-ca dyrektora Szkoły- p. Małgorzata Czajkowska oraz rodzice uczniów. Drugi występ o godz. 10.00 przeznaczony był dla uczniów klas 7-8 naszej szkoły.
Wystąpili:
Prowadzący:
Aleksandra Borysiewicz i Oskar Furmanowicz kl. 8b
Recytacja:
Hlib Kryvoruchko, Wala Kryvoruchko, Dasza Ostapenko, Olena Syhlovych i Yaryna Syhlovych kl. 6u; Karolina Holska, Julia Sobków, Jowita Suchodolska kl. 6a; Wiktoria Kargol kl. 7b; Magda Stępień, Dominika Świątkowska, Miłosz Wiśniewski kl. 7c oraz Alex Kotyla kl. 8b.
Zespół wokalny:
Weronika Krakus, Zosia Wusiewicz kl. 4a; Natasza Bogdziewicz, Weronika Góra, Aleksandra Kuchcik kl. 4c; Kornelia Baros, Natalia Baros kl. 5a; Julia Lewandowska, Zuzanna Makowska, Klaudia Wrzal vel Kosowska, Marika Wrzal vel Kosowska kl. 6a oraz Antoni Holski kl. 7d
Organy elektryczne:
Antoni Holski
Flagi:
Patryck Krupa, Paweł Ślebioda kl. 6a
Filmowanie i fotografowanie:
Nikola Kostecka, Hubert Lichtański kl. 8c
Opiekunowie:
Scenariusz i opieka nad recytatorami: Danuta Szeszo i Beata Jakubowicz
Oprawa muzyczna: Danuta Holska
Prezentacje i oprawa informatyczna: Mieczysław Jakubowicz
Pomoc przy tworzeniu elementów dekoracji: Zenona Łyko, Elżbieta Rzepa
Nagłośnienie: Jarosław Bareła, Biblioteka Kultury w Iłowej
B. Jakubowicz
52
Toporów 2022
XII Rowerowy Rajd Pamięci - Toporów 1945-2022
Celem rajdu było uczczenie 77 rocznicy forsowania Nysy Łużyckiej przez żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Głównym organizatorem imprezy były gmina Węgliniec i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej.
W dniu 09.04.2022r. poszczególne grupy rowerowe wyruszyły rano ze swoich miejscowości. Punktem wspólnym wszystkich rowerzystów była wiata w miejscowości Polana, skąd o godz.12.30 uczestnicy rajdu wyjechali do Toporowa. Tam o 14.00 złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem Poległych. Następnie odbył się piknik z ogniskiem, na którym można było upiec kiełbaski przywiezione ze sobą lub otrzymane od burmistrza Węglińca. Poczęstowano nas również kawą i herbatą.
Nasza grupa, członkowie i sympatycy kółka „Żyj z pasją”, wyruszyła sprzed szkoły w Iłowej o godz. 10.30. O 12.30 spotkaliśmy się z pozostałym grupami na parkingu w Polanie. Byli tam rowerzyści, m.in. z Węglińca, Jagodzina, Pieńska, Zgorzelca i Ruszowa. Do domu, w pełni zadowoleni z przejechania prawie 60 km trasy, wróciliśmy o godz. 16.30. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Góra i Nikola Kostecka kl. 8c; Jakub Bielecki, Sych Adrian, Tomczykowski Grzegorz kl. 7a; Piotr Kowal, Lewoniewski Artur kl. 7b. Opiekunowie rajdu: p. Danuta Holska, Anna Stolarek i Mieczysław Jakubowicz
M. Jakubowicz
30
Wolontariat 7 a
12 maja 2022 r. odwiedziły nas dzieci z przedszkola Akademia Małych Zuchów w Iłowej. Uczniowie klasy 7 a w ramach wolontariatu byli przewodnikami przedszkolaków po naszej szkole. Istotnym elementem tej wizyty było pokazanie najważniejszych miejsc w szkole - sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, biblioteki szkolej, stołówki, świetlicy itp.
Przyszłych uczniów przywitała dyrektor szkoły Pani Beata Laskowska - Trzeciak. Pani Katarzyna Kozera, podczas wizyty w bibliotece przeczytała fragment książki. Wycieczka po naszej szkole zakończyła się na placu zabaw.
Nie możemy już doczekać się nowych uczniów :)
uczniowie klasy 7 a
Ewelina Osińska
Elżbieta Rzepa
18
17.05.22 Karta rowerowa
17.05.22 r. w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Przyszli kierowcy musieli poradzić sobie z podstawowymi manewrami wykonywanymi na drogach publicznych. Egzamin przebiegał w miłej atmosferze, bo uczniowie wzorowo opanowali zasady poruszania się po drogach. Największą niespodzianką okazał się nowy składak otrzymany w prezencie od burmistrza Pana Pawła Lichtańskiego. Dzięki rowerowi możemy sprawnie i bezpiecznie egzaminować naszych uczniów.
PS Zdawalność na dzisiejszym egzaminie- 100%
PS 2 Dziękuję Panu woźnemu Mieczysławowi Wdowiakowi za ogarnięcie placyku.
Joanna Jakimiuk
29
Rejonowe "ZŁOTE PIÓRO" wyniki
13 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej odbył się Rejonowy Konkurs Ortograficzny „ZŁOTE PIÓRO – potyczki ortograficzne” 2022. Wzięli
w nim udział uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gozdnicy, Szkoły Podstawowej w Witoszynie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koninie Żagańskim oraz Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej - łącznie 44 uczniów klas I–VIII. Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap – dyktando ortograficzne (kl. II-VIII), II etap – test (kl. I-VIII).
Laureatami Rejonowego Konkursu Ortograficznego „ZŁOTE PIÓRO – potyczki ortograficzne” 2022 zostali:
Klasa I:
I miejsce – Kacper Brzezicki SP w Iłowej
II miejsce – Amelia Pietras SP w Iłowej
III miejsce – Alicja Siudy SP w Iłowej
Klasa II:
I miejsce – Aleksandra Urbańska SP w Iłowej
II miejsce – Lena Trzeciak SP w Witoszynie
III miejsce – Lilia Jarosz-Rębalska SP w Iłowej
Klasa III:
I miejsce – Martyna Zielińska ZSP w Gozdnicy
II miejsce – Fabian Krzos SP w Witoszynie
III miejsce – Kornelia Tyzo SP w Iłowej
Klasa IV:
I miejsce – Vanessa Walczak SP w Iłowej
II miejsce – Łukasz Urban ZSP w Gozdnicy
III miejsce – Maja Polus SP w Iłowej
Klasa V-VI:
I miejsce – Julia Piskorz SP w Witoszynie
II miejsce – Diana Kuzmenko SP w Iłowej
III miejsce – Patrycja Poniewierka SP w Iłowej
Klasa VII-VIII:
I miejsce – Aron Czajkowski SP w Iłowej
II miejsce – Hubert Lichtański SP w Iłowej
III miejsce – Amelia Kafarowska ZSP w Gozdnicy
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w międzypowiatowych eliminacjach,
które odbędą się 21 maja 2022 r. o godz. 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Brzechwy w Żaganiu !!!
J. Madera, A. Bober, A. Lichtańska, E. Rzepa, A. Haczkiewicz, E. Rakowska
21
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
Wyniki etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych i tematycznych:
Maria Handzlik
- laureatka Przedmiotowego Konkursu z Geografii
- finalistka Przedmiotowego Konkursu z Historii
- laureatka XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”.
Igor Stolarek
- finalista Przedmiotowego Konkursu z Historii
Hubert Lichtański
- laureat XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”.
Marysia Handzlik i Hubert Lichtański otrzymali awans do etapu ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia” Etap centralny odbędzie się w Warszawie w dniach 9-11 czerwca 2022 r.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w Warszawie!
autor: Maria Żołnowska
"Bieg po zdrowie" klasy IV c
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy IVc Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich przystąpili do programu „Bieg po zdrowie”. Był to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, który opracowany został w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, a także Rzecznik Praw Dziecka. Nadrzędnym jego celem było zwiększanie wiedzy na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.
Główne cele programu:
- opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
- pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
- zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Zajęcia realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku uczniów. Podczas lekcji uczestnicy dyskutowali, wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Uczniowie byli zachęcani do aktywnego udziału poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżeń czy pomysłów. Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w życiu codziennym.
Z realizacją programu, jego celowością zapoznani zostali również rodzice. Na spotkaniu z wychowawcą otrzymali kluczowe informacje o realizacji programu. Nauczyciel zachęcił rodziców do rozmów z dziećmi w domu, na temat palenia papierosów i pomocy przy realizacji zadań wynikających z programu.
Realizacja programu odbywała się w formie: ćwiczeń, dyskusji, prezentacji, pracy w grupie, omawiania plakatów, tworzenia komiksów i folderów, wywiadów z osobami niepalącymi.
Aurelia Szewczyk - Lichtańska, Agnieszka Haczkiewicz
ŚWIĘTO BIBLIOTEKI
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek uczniowie klas pierwszych wybrali się z wizytą do Biblioteki Kultury w Iłowej. Do niezwykłego świata baśni H. Ch. Andersena zaprosił pierwszoklasistów pan Paweł Lichtański - Burmistrz Iłowej. Zaczarował dzieci jednym z najpiękniejszych utworów duńskiego baśniopisarza pt. „Słowik”. Mamy nadzieję, że każde dziecko po jego wysłuchaniu nauczyło się, że bogactwo nie zawsze jest warunkiem szczęścia, a to co budzi w nas radość, nie zawsze musi przybrać kosztowny kostium.
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone chwile:)
K. Kozera, A. Janus, M. Swadowska, A. Szewczyk - Lichtańska
Wycieczka klas 1
4 maja 2022r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do „ przeszłości”, a dokładnie do osady rycerskiej w Ostaszowie. Na miejscu przywitały ich panie przebrane w stroje średniowieczne i już było łał… Obcując z naturą poznawali zakamarki obozowiska. Brali udział w turnieju rycerskim, pokonywali tor przeszkód, strzelali z łuku i słuchali wspaniałych opowieści o dzielnych rycerzach. Największą atrakcją okazała się katownia- wszyscy byli pod wrażeniem narzędzi tortur i każdy chciał posiedzieć na krześle śmierci, czy być zakutym w dyby. Kolejną atrakcją było ognisko i rycerskie hot- dogi, pierwszoklasiści chętnie je degustowali , były mniaaam. Ostatni punkt wycieczki to mini zoo i karmienie tamtejszych zwierzątek. Jeszcze tylko klasowe zdjęcie i powrót do szkoły. Wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczniów.
A. Janus, K. Kozera, A. Haczkiewicz
89
"ZŁOTE PIÓRO" 13 maja w naszej szkole!
Rejonowy konkurs „ ZŁOTE PIÓRO- potyczki ortograficzne” 2022
odbędzie się 13 maja o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej.
Zapraszamy!
Joanna Madera
2022-03-31 Dzień bez plecaka
W czwartek, 31 marca 2022, nasza szkoła obchodziła pierwszy w swej historii Dzień bez Plecaka. Każdy, kto zechciał wziąć udział w zabawie, przyniósł swoje zeszyty i książki pomysłowo spakowane w alternatywną postać tradycyjnego plecaka.Wyobraźnia i kreatywność uczniów sprawiły, że korytarze naszej szkoły zapełniły się nietuzinkowymi przedmiotami takimi jak: zlewozmywaki, wózki, pufy, kosze na zakupy a nawet części hydrauliczne toalety.
Konkurs na najciekawszy plecak wygrał Artur Lewoniewski z klasy 7b, który przyniósł swoje rzeczy w bębnie od pralki. Serdecznie gratulujemy!
Pozostali laureaci i osoby wyróżnione w konkursie:
II Miejsce: Julia Poprawska i Zofia Szabat 7a- zlewozmywak,
III Miejsce: Agata Korsak i Marysia Handzlik 7a- posąg MMs.
Wyróżnienia:
Nikola Krukowska 5b
Marcelina Sitnik 7c
Patrycja Jankowska 8b
Mateusz i Patryk Leszczyńscy 4c
Karol Roszak 8c
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie