• Dni wolne od zajęć dydaktycznych

          • Działając na podstawie 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowejz dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r., poz. 1603z późn. zm.) informuję o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2022/2023: 31.10.2022; 22.12.2022; 02.05.2023; 23, 24, 25.05.2023; 09.06.2023.                            

              dyr. szkoły Beata Laskowska - Trzeciak

          • “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

          •  

             

                                                                      Drodzy uczniowie i rodzice !!!

            Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

            W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! 

             

            ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

             

             Termin Akcji: 23.09.22 r. - 11.10.22 r.

             

            Miejsce Akcji:   elektrośmieci można przynosić do auli szkolnej lub świetlic szkolnych (gabinety 1 i 9 w nowej szkole)

            Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce

            Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny

            1. Komputery duże stacjonarne, stacje robocze

            2. Jednostki drukujące, drukarki

            3. Komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura

            4. Laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura oraz notebooki

            5. Puste cartridge do drukarek

            6. Notepady

            7. Sprzęt kopiujący

            8. Elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania

            9. Kalkulatory kieszonkowe i biurowe

            10. Pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną

            11. Terminale i systemy użytkownika

            12. Faksy, telefaksy

            13. Telefony (bezprzewodowe,komórkowe) automaty telefoniczne

            14. Systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne

            15. Pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej

             

          • WYCIECZKA KLAS VI SZLAKIEM PIASTOWSKIM

          • 15 września o godzinie 6 rano wraz z wychowawcami: panią Anną Bober, Joanną Maderą i panem Tomaszem Słomińskim udaliśmy się na dwudniową wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Pierwszego dnia, po kilkugodzinnej podróży, dotarliśmy do Gniezna, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam o gotyckiej katedrze oraz Drzwiach Gnieźnieńskich, które przedstawiają życie św. Wojciecha. Przewodniczka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam każdą scenę wyrytą na drzwiach. Okazało się, że jedno skrzydło od drugiego nieco się różni. Dowiedzieliśmy się, jacy królowie byli koronowani w pierwszej stolicy Polski. Z bliska obejrzeliśmy również relikwiarz św. Wojciecha oraz ołtarz. Obowiązkowym punktem programu było zdjęcie przy monumentalnym pomniku Bolesława Chrobrego – pierwszego króla Polski, który swoją koronę otrzymał właśnie w Gnieźnie.

            Około godziny 12 dotarliśmy do Biskupina na 27. Festyn Archeologiczny, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Matka Natura”. Kiedy znaleźliśmy się na terenie osady, mogliśmy zapoznać się z dawnymi zawodami, tj. zawód kowala, rymarza, kołodzieja, bartnika, garncarza i bednarza. Poznaliśmy też różne narzędzia, np. dymarki. Każdy z nas mógł wziąć udział w rozmaitych warsztatach - niektórzy z nas lepili garnki z gliny, wykonywali rysunki na kamieniu, tworzyli własną biżuterię, rzeźbili w mydle, wybijali monety. W mig straciliśmy wszystkie pieniądze, ale za to staliśmy się właścicielami łuków, kusz, dzid i innych pamiątek. Wieczorem udaliśmy się na późny obiad i nocleg. Pierwszy dzień wycieczki był bardzo udany.

            Rano, po śniadaniu wyruszyliśmy do Poznania. Najpierw trafiliśmy do Rogalowego Muzeum Poznania, które mieści się w  samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Poznaliśmy tajemnicę wypieku Rogali Świętomarcińskch, które od ponad 150 lat są najważniejszym poznańskim słodkim przysmakiem. Niektórzy z nas mogli nawet pomagać Mistrzowi Rogalowemu przy ich produkcji. Usłyszeliśmy tam również legendy o powstaniu rogali, poznaliśmy wiele charakterystycznych dla poznańskiej gwary określeń: „tej”, „wiara”, szczun”, „mela”, czy „pyry”. Punktualnie o 12, z okien renesansowej kamienicy, obejrzeliśmy trykające się koziołki, po czym ruszyliśmy zwiedzać Stare Miasto w bardzo nietypowy sposób, bo szlakiem zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Przewodnik ubrany w mundur powstańczy z karabinem na plecach i rozetką na czapce wcielił się w rolę dowódcy naszego plutonu i zabrał nas do najważniejszych miejsc związanych z powstaniem. Poznaliśmy wojskową musztrę, kryliśmy się przed wybuchami granatów, strzelaliśmy do wroga, a co najważniejsze przypomnieliśmy sobie lekcje dotyczące rozbiorów Polski czy odzyskania niepodległości.

            W drodze powrotnej zjedliśmy posiłek i bezpiecznie wróciliśmy do domu. Przed szkołą powitali nas rodzice, którzy bardzo się za nami stęsknili- nie było nas przecież całe dwa dni:)

            Uczniowie klas VI

          • SPRZĄTANIE ŚWIATA

          • Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W 3. weekend września każdego roku razem sprzątamy Polskę. W tym roku mówimy głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze! Te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.
            A zatem... wszystkie śmieci są nasze!
            W piątek 16 września  wspólnie sprzątaliśmy naszą okolicę. Przeszliśmy wiele kilometrów i zebraliśmy bardzo dużo śmieci. Zrobiliśmy to jednak z wielką radością. Pokazaliśmy, że cała nasza szkoła pełna jest gotowych do działania rąk i zielonych serc, którym bliska jest troska o naszą Planetę.

            Dziękujemy :))

            Elżbieta Rzepa

            Agnieszka Haczkiewicz

          • DZIEŃ SYBIRAKA

          •        11 września 2022r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, na czele z panią Beatą Laskowską-Trzeciak, mieli okazję uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających 83. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka. Była to dla nas żywa lekcja historii, gdyż mogliśmy po raz kolejny spotkać Sybiraków, poznać ich tragiczne losy związane z deportacją w głąb ZSRR. Delegacja naszej szkoły pod pomnikiem przy ulicy Kazimierza Pułaskiego oddała cześć wywiezionym na zsyłkę Polakom.

                        Nasza szkoła pamięta o Sybirakach- od lat opiekuje się sztandarami Związku Sybiraków z Iłowej i Czyżówka. W tym dniu nie mogło nas zabraknąć!

          • Inauguracja roku szkolnego

          • I stało się!

            1 września, dokładnie o godzinie 9.00, rozpoczęliśmy uroczystym apelem rok szkolny 2022/2023. Pani dyrektor Beata Laskowska-Trzeciak powitała zgromadzonych i życzyła wszystkim udanej nauki, wyzwań oraz wielu przyjaźni. Minutą ciszy uczciliśmy 83.rocznicę wybuchu II wojny światowej.  Szczególnie ciepło przyjęliśmy do naszego grona nowych uczniów klas I. W naszej szkole od tego roku rozpoczną pracę nowi nauczyciele: pedagog specjalny- pani Teresa Woronik oraz ksiądz Jarosław Wojewódka. Podczas apelu głos zabrał burmistrz Iłowej pan Paweł Lichtański, który zapewnił nas o wsparciu i współpracy gminy.  Nowy rok uznajemy za otwarty!