Strona główna
Wycieczka klas VI
13 grudnia, we wtorek, odbyła się wycieczka szkolna szóstoklasistów zorganizowana z okazji mikołajek. Celem naszej podróży była zasypana śniegiem Jelenia Góra i okolice. Pierwszym punktem naszej eskapady było zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach. Po hucie oprowadził nas przewodnik, który opowiadał o procesie wytwarzania szkła, aby jak najlepiej wprowadzić wszystkich w świat tego rzemiosła. Był to prawdziwy spektakl na żywo wprowadzający nas w tajniki procesu powstawania kryształowych naczyń od momentu projektowania poprzez dmuchanie, zdobienie aż po pakowanie gotowego produktu. To nie był koniec wrażeń, gdyż czekały nas warsztaty grawerowania. Każdy szóstoklasista mógł według własnego pomysłu ozdobić szklankę. Następnie udaliśmy się do kina, w którym obejrzeliśmy film pt. Świąteczny cud. Historia bohaterów wprowadziła nas w magiczny nastrój i pokazała, co tak napraw
Mikołajkowy zawrót głowy
Mikołajki to zwyczaj dawania sobie prezentów. Związany jest z postacią świętego
Mikołaja. Na temat Mikołaja powstało wiele legend, ale każda z nich podkreśla jego dobre
serce. 6 grudnia Mikołaj zawitał do naszej szkoły. To był prawdziwie mikołajkowy zawrót
głowy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w mikołajkowej akcji. W tym
wyjątkowym dniu byli przebrani. Mieli na głowach czapki Mikołaja, opaski w kształcie rogów
renifera. Z Mikołajem uczniowie klas I – III spotkali się w auli szkolnej. Otrzymali od niego
upragnione paczki ze słodyczami i cudownymi upominkami. Odwdzięczyli mu się piosenką i
piękną recytacją wierszy o nim. W rolę Świętego Mikołaja wcielił się też pan burmistrz
Paweł Lichtański oraz radni. Wszyscy sprawili dzieciom wiele radości. Przecież każdy z nas
może zostać Mikołajem – trzeba tylko być dobrym dla wszystkich wokół. Dziękujemy
Mikołaju! Do zobaczenia za
„LUBUSKIE TALENTY”
W gronie najzdolniejszych uczniów z całego województwa lubuskiego, którzy otrzymali stypendia w grudniu 2022r. w ramach programu „Lubuskie Talenty”, znalazła się uczennica naszej szkoły - Maria Handzlik z klasy 8a. Ciężka praca w poprzednim roku szkolnym została nagrodzona i doceniona. Marysia znalazła się w gronie ponad 200 osób, które comiesięcznie będą otrzymać stypendium finansowe na pogłębienie swojej wiedzy, rozwój własnych pasji i zainteresowań, ale także na doskonalenie znajomości języków obcych.
Konkursy historyczne
W naszej szkole odbyły się dwa konkursy historyczne:
- 17 XI 2022 r. Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
w latach 1887-1922” - do etapu wojewódzkiego nominację otrzymał Michał Borowski
z kl. VIIIb; etap wojewódzki odbędzie się 15 XII 2022 r.;- 28 XI 2022 r. Przedmiotowy Konkurs z Historii – do etapu rejonowego dostał się Wiktor Kowalczyk z kl. VIIIa; etap rejonowy odbędzie się 15 II 2023 r.
Wywiadówka
Informujemy, że zebrania z rodzicami kl. I-III odbędą się 14.12.22 , kl. IV - VIII -15.12.22. Wszyscy nauczyciele będą dla Państwa dostępni w godz. 16.00-18.00. Zapraszamy
"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”
Andrzejki w klasach I-III to coroczna tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Najmłodsi uczniowie przenieśli się w świat marzeń i fantazji. Wróżki przepowiadały przyszłość. Nie zabrakło wróżenia za pomocą wirującej butelki z animacyjną chustą, przekuwania serduszek z imionami czy ustawiania butów. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa przy muzyce dyskotekowej. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach.
PRZEDMIKOŁAJKOWY PONIEDZIAŁEK WE WROCŁAWIU
W poniedziałek, 5 grudnia, piątoklasiści mieli okazję przekonać się, jak cenna jest substancja zwana wodą. Odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS we Wrocławiu i już wiedzą, że wszystko zaczyna się od wody, która występuje we Wszechświecie w postaci lodu i pary wodnej, a na Ziemi zapewnia możliwość powstawania i rozwoju życia. Podczas zwiedzania panie przewodniczki zdradziły uczniom kilka tajemnic. Jeśli do 2050 r. nic się nie zmieni, w oceanach będzie więcej śmieci niż organizmów żywych. Już dziś plama śmieci pięciokrotnie przewyższa obszar Polski. Uczniowie dowiedzieli się również, że człowiek składa się z około 60 % z wody, a im jesteśmy starsi, tym wody w naszym organizmie jest mniej. Zwiedzanie Hydropolis pozwoliło również piątoklasistom poznać wynalazki związane z wodą, tj. turbinę, śrubę Archimedesa czy zegar wodny. Następnym punktem wycieczki był film (w wielkie
Szkoła po godzinach
Szkoła po godzinach? Czemu nie! 2 grudnia klasa 8c zorganizowała mikołajkowe spotkanie klasowe. Spotkanie odbyło się w szkole po lekcjach. Zabawa trwała do godziny 19. Uczniowie spędzili wspólnie czas przy grach planszowych i pizzy. Były przekąski, popcorn, a nawet ciepły czerwony barszcz. Atmosferę umilała przystrojona wcześniej choinka i świąteczna muzyka. Okazało się, że szkoła może być przyjemnym miejscem zarówno do nauki, jak i wspólnej zabawy. A w planach kolejne spotkania.
Mikołajkowe spotkanie klasowe przy grach planszowych
Dnia 2 grudnia 2022r. uczniowie z klasy 8a zorganizowali sobie spotkanie mikołajkowe przy grach planszowych. Nie było klasycznych prezentów, ale był świąteczny klimat, poczęstunek i dużo fajnej zabawy podczas rozgrywek zespołowych. Popularnością cieszyło się UNO, GORĄCY ZIEMNIAK, SZACHY, MONOPOLY, NA KOŃCU JĘZYKA, DOBBLE oraz ŁAKOCIE CHCIWEJ BABCI TOMY.
Teatrzyk "Bajki"
W dniu 01.12.2022r. odbył się w naszej szkole teatrzyk pt. Bajki na jednej nodze wystawiony przez GRUPĘ T z Torunia. W spektaklu mówiono o zdrowym trybie życia oraz niebezpieczeństwach codziennego życia. Pokazano zgubne skutki zabawy z ogniem. Przestrzegano, aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, oraz dbać o swoją higienę. Widowisko powstało w oparciu o scenariusz zabaw z dziećmi Wandy Chotomskiej Kabaret na przerwie. Zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Jaś i Małgosia). Jeżeli jednak myślicie Państwo, że to te same bajki, które opowiadała wam kiedyś babcia przed snem to grubo się mylicie. Każda z bajek odbiega od oryginału, a kończy się śmiesznym i zaskakującym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiają z publicznością na temat w niej zawarty. Dzieci same wyciągaj
Lubuski Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
24 listopada odbył się szkolny konkurs BRD. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego sie z 30 pytań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów klas 4-8. Aby przejść do etapu rejonowego należało zdobyć 23 punkty. Do kolejnego etapu zapraszamy:
1. Anna Buszta, kl. 8,
MAGICZNY GLOBUS
17 listopada 2022r. nasza szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w wyjątkową salę kinową, a to za sprawą Mobilnego Planetarium. Pod ogromną kopułą uczniowie klas I-III w niecodziennej pozycji (leżącej), mając przed sobą cały ekran sferyczny, oglądali bajkę pt. „Magiczny Globus” opisującą przygodę małej Mii. Dziadek dziewczynki wyjaśniał jej, jak Ziemia obiega Słońce oraz dlaczego mamy pory roku. Nie zabrakło też czarnego charakteru, którym okazał się wujek Edmund… Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterki i Ziemi. Wszyscy byli zachwyceni wyjątkową lekcją przyrody i na pewno z większym zainteresowaniem będą obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie oraz rozgwieżdżone niebo.
Nowe książki w bibliotece
Wszystkich Czytelników zapraszamy do szkolnej biblioteki, gdzie czekają na Was nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Złożony przez Panią Dyrektor wniosek został rozpatrzony pozytywnie i biblioteka w 2022r. otrzymała 15.000 zł na zakup książek i wyposażenia. Nasz księgozbiór powiększył się o 413 książek na kwotę 8250 zł. Są one już opracowane i gotowe do wypożyczenia.
„Warszawa da się lubić”, czyli wycieczka klas 8 do stolicy
W dniach od 8 do 10 listopada 2022r. uczniowie klas 8 z naszej szkoły zwiedzali Warszawę. W podróż wyruszyliśmy pociągiem. W stolicy odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, warszawskie Łazienki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, gdzie uwieczniliśmy nasz pobyt wspólnym zdjęciem w sąsiedztwie Syrenki.
HAPPENING PATRIOTYCZNY W NASZEJ SZKOLE
10 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się happening patriotyczny. Każdy uczeń, pracownik szkoły mógł publicznie zademonstrować własny patriotyzm przypinając do piersi biało-czerwony kotylion lub małą flagę. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli odwagę i chcieli uczestniczyć w happeningu!
Ewelina Osińska
CZYTANIE DLA POKOJU
TYDZIEŃ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
56W ostatnim tygodniu października w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień Biblioteki”. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Czytanie dla pokoju”. Na lekcjach wychowawczych we wszystkich klasach nauczyciele wraz z uczniami czytali teksty literackie, które posłużyły do rozmów o obawach, strachach i niepokojach uczniów. W klasach 1-3 dzieci wizualizowały swoje złe emocje na kartkach, które później porwały lub zniszczyły w niszczarce, uwalniając się od nich. Następnie rysowały piękny świat bez strachu i wojny, bez złości i nienawiści. Świat, gdzie zwycięża miłość i dobro, w którym żyją odważni bohaterowie.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Bo wolność to wśród mądrych ludzi żyć,
widzieć dobroć w oczach ich i szczęście.
Marek Grechuta
Tegoroczną akademię z okazji zbliżającej się 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie klasy Vc. Przypomnieli najważniejsze fakty z kart historii naszej ojczyzny. Uroczysty apel był okazją do wysłuchania wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu piątoklasistów. Wzruszający akcent zapewniły widowni dziewczynki z klas IVa, Va i Vb, które wykonały taniec z szarfami. Akademię przygotowały nauczycielki: pani Elżbieta Rzepa (scenografia), pani Ewa Kołodziejczak (choreografia), pani Danuta Holska (oprawa graficzna i muzyczna), pani Aurelia Lichtańska (scenariusz i reżyseria).
Junior-Edu-Żywienie (JEŻ) w naszej szkole
Nawyki żywieniowe, wypracowane w dzieciństwie, często są kontynuowane w życiu dorosłym. Dlatego istotne jest, aby już od najmłodszych lat kształtować je w sposób prozdrowotny. W tym celu Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia przygotowało program edukacji żywieniowej uczniów szkół podstawowych w klasach I-VI pn. Junior-Edu-Żywienie (JEŻ).
„ Ślubuję: uczyć się sumiennie i postępować uczciwie…”„ Ślubuję: uczyć się sumiennie i postępować uczciwie…”
28 października 2022 r. był wyjątkowym dniem dla pierwszoklasistów i na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Tego dnia w Bibliotece Kultury w Iłowej odbyła się uroczystość „PASOWANIA NA UCZNIA”. Ceremonię uświetnili zaproszeni goście: pani dyrektor Beata Laskowska – Trzeciak, rodzice i dziadkowie uczniów. Zabrakło jedynie pana Burmistrza Pawła Lichtańskiego, który ze względów służbowych nie mógł być obecny na uroczystości.
Po-Halloween Party
W czwartek, 3 listopada 2022, uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Iłowej wzięli udział w dyskotece po-Halloween.
Dyskoteka odbyła się w Bibliotece Kultury w Iłowej, a doskonałą zabawę zapewnił nam DJ- p. Jarosław Bareła.
Część uczniów wzięła sobie głęboko do serca hasło przewodnie imprezy „Kto przebrany- mile widziany” i zaprezentowała się w przepięknych strojach. Chętni mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszą charakteryzację. Przypominamy, że konkurs nadal trwa, a jego wyniki zostaną ogłoszone już w przyszłym tygodniu.
Godziny dzwonków
Wtorek 01.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych