Strona główna
Wywiadówki
Serdecznie zapraszamy na spotkania z rodzicami wg poniższego harmonogramu:
Klasa
Wychowawca
Dzień
Godzina
Gabinet
Ia
R. Gabryelska
5.12.18
13.00-15.30
Andrzejki w kl. I-III
Andrzejki to ulubiony zwyczaj wszystkich uczniów. Dzień ten jest pełen magii, pląsów przy skocznej muzyce oraz słodkich niespodzianek z wróżbami. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach
miłymi gośćmi naszej zabawy były dobre czarownice, wyłącznie z dobrymi wróżbami. Dzieci miały okazję poznać swoje losy za pomocą magicznych kubeczków, serduszek, kostek z liczbami, butów.
Urodziny bloga!
Już piąty rok spotykamy się na szkolnym blogu SKO. To na nim zamieszczamy relacje z konkursów i akcji, uczymy przedsiębiorczości i zasad bezpieczeństwa, zachęcamy do dbania o środowisko i własne zdrowie. Trzecioklasiści chcąc uczcić urodziny bloga wykonali bardzo smaczny torcik owocowy, który po zdmuchnięciu świeczki bardzo szybko zniknął. Aktyw SKO- nagrał blogową piosenkę, której można posłuchać na facebooku naszej szkoły. Ci, którzy wpłacili tego dnia na SKO otrzymali słodką niespodziankę oraz balonik.
„Podaj łapę! Pomóż nam!”
Ciężko mu jest gdy przy budzie,
Na łańcuchu, żyje – w trudzie.
On z natury nie niewolnik,
Zwierz to wolny i swawolnik.
Kocha, tęskni i też czuje,
I przyjaźni potrzebuje.Józef Bieniecki
Już kolejny raz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum udowodnili, że mają ogrooomne serca. Zorganizowali akcję zbiórki karmy dla bezdomnych psów pod hasłem „Podaj łapę! Pomóż nam!”. Wszyscy chętnie pomagali. Przynosili miski, koce, zabawki, karmę i różne smakołyki dla czworonożnych przyjaciół.
Sukces w konkursie „Powojenne losy zesłańców Sybiru”
Dnia 15 listopada 2018 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Powojenne losy zesłańców Sybiru” skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego. Honorowy patronat nad konkursem objęła pani Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Oddział Związku Sybiraków w Zielonej Górze. Laureatem pierwszego miejsca wśród uczniów gimnazjów została uczennica klasy III C – Karolina Broś (opiekun – Beata Jakubowicz), która napisała wywiad z członkiem swojej rodziny dotyczący wspomnień z pobytu na Syberii oraz codziennego powojennego życia. Wyróżnienia w kategorii wiekowej – szkoły podstawowe otrzymali uczniowie klas piątych – Filip Cymbara i Igor Stolarek (opiekun – Ewelina Osińska), którzy wykonali prace plastyczne.
2018-11-11 Kochamy wolność
„Wolność kocham i rozumiem”- pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny zaprezentowany 11 listopada, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Iłowej. W montażu słowno-muzycznym wystąpiły dzieci z chóru pani Wandy Edelman oraz recytatorzy - uczniowie klas V sp i III gimnazjum pod opieką pani Beaty Jakubowicz i pani Danuty Szeszo. Dziewczęta i chłopcy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występu, powtarzali na kolejnych próbach wyuczone wiersze i piosenki, ćwiczyli grę na gitarze oraz cierpliwie znosili słowa krytyki z ust opiekunek. Ale było warto – 11 listopada dali z siebie wszystko. W podniosłym nastroju mszy, w towarzystwie pocztów sztandarowych i stojących w równych szeregach żołnierzy z jednostki w Żaganiu pięknie wybrzmiewały głosy uczniów. Słychać w nich było zrozumienie i autentycz
Nasi uczniowie – FINALISTAMI konkursu wojewódzkiego „Wielcy Polacy – twórcy niepodległości”
W dniu 6 listopada 2018 r., w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wielkopolskim, odbył się etap wojewódzki konkursu historycznego „Wielcy Polacy – twórcy niepodległości” organizowanego pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty z okazji upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległość. W finale konkursu uczestniczyło 106 uczniów z terenu województwa lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowali – Zuzanna Wrzesińska uczennica klasy 8 oraz gimnazjaliści – Krzysztof Dryjas i Miłosz Mesjasz.
Bicie Rekordu dla Niepodległej
W tym roku przypadła 100 -na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dla nas i całej społeczności naszego miasteczka był to czas refleksji oraz radości z faktu, że żyjemy w kraju bez wojen i niewoli.
Podobnie jak w całej Polsce tę wyjątkową rocznicę obchodziliśmy wyjątkowo i radośnie.
SKO-we święto!
Światowy Dzień Oszczędzania upłynął w naszej szkole bardzo wesoło. Uczniowie uczestniczyli w SKO-wej loterii oraz quizie. Wręczyliśmy także pierwszoklasistom nagrody za udział w konkursie plastycznym „W SKO oszczędzamy, marzenia swe spełniamy”. Pełna relacja z obchodów na blog szkoły
K. Kozera, G. Marculewicz
Święto biblioteki
Przez trzy dni października obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Żeby zachęcić do korzystania z jej zasobów zorganizowaliśmy słodkie wypożyczenia. W ciągu zaledwie kilku przerw książki wypożyczyło ponad 130 czytelników. W godzinach porannych zaprosiliśmy uczniów na „Czytanie na śniadanie”. Podczas przerw szkolnych można było posłuchać wierszy i piosenek w wykonaniu znanych aktorów, a w Halloween obejrzeć film „Hotel Transylwania 3”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Najstarsze książki w bibliotece szkolnej” oraz kiermasz taniej książki. Pięćdziesięciu dwóch uczniów zamieniło się w „tropicieli książek” i przez trzy dni przemierzało szkolne korytarze w poszukiwaniu tytułów lektur, do których należało dopisać nazwiska autorów. Piętnastu udało się wykonać zadanie bezbłędnie. Drogą losowania wyłonienie zostali laureaci konkursu.
Koncert w filharmonii
5 listopada br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie kameralnym w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Tematem występu była „Polska muzyka filmowa”. W repertuarze muzyków znalazły się m.in. piosenki z filmów takich, jak: „Ada! To nie wypada!”, „Piętro wyżej” czy „Vabank”. Nie zabrakło również utworów, które ilustrowały bajki dla dzieci, np. „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Porwanie Baltazara Gąbki”. Udział w koncercie był dla wszystkich uczestników dużą przyjemnością.
2018-10-24 do 26 Język na warsztacie
Metoda dydaktyczna zwana warsztatami to niezwykle efektywna forma pracy z grupą, w której wykorzystuje się zaangażowanie i predyspozycje uczestników. W porównaniu z tradycyjnymi metodami nauczania jest o wiele efektywniejsza i przede wszystkim ciekawsza.
Uczniowie naszej szkoły z klas III gimnazjum, VII i VIII szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w warsztatach językowych z języka angielskiego. Odbywały się one od 24 do 26 października w Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Zajęcia przeprowadził niezwykły gość z Indii Vara Prasad Pendima.
Otrzęsiny klas IV
Zaczęło się dosyć spokojnie. Uczniowie czwartych klas nie wiedzieli, co ich czeka tego październikowego dnia. Wiedzieli jedynie, że będą poddawani wielu próbom i zadaniom i że muszą je przejść z podniesioną głową, bo to przecież egzamin na prawdziwego ucznia- otrzęsiny. Pierwsza część uroczystości to konkurencje specjalne, które to czwartoklasiści spotykali na swej drodze krocząc alejkami Parku Dworskiego w Iłowej. W tej pięknej, jesiennej scenerii poddawani byli wielu zadaniom. Musieli przebrać jak największą ilość ubrań na lewą stronę, zbudować szałas dla nauczyciela, pomalować twarz w wojskowe barwy, oraz znaleźć skarb- słodycze kierując się mapą. Walka o punkty była zacięta. Druga część to spotkanie przy fontannie. Tam uczniowie przedstawili swoje krótkie programy artystyczne oraz złożyli uroczystą przysięgę. Wszyscy bawili się świetnie! Ten dzień był udany i niezapomniany dla ucznió
Pasowanie na ucznia
Bardzo ważnym momentem w życiu pierwszoklasisty i jego rodziców jest dzień, w którym zostanie pasowany na ucznia. Taka właśnie uroczystość miała miejsce 19.10.2018r. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny, w którym pochwalili się zdobytą wiedzą oraz nowymi umiejętnościami. Kulminacyjnym punktem programu było ślubowanie. Pierwszoklasiści przyrzekali, że będą dobrymi uczniami i kolegami, będą szanować rodziców, nauczycieli, będą dbać o dobre imię klasy i szkoły. Po złożonym ślubowaniu pani dyrektor Beata Laskowska –Trzeciak ,,zaczarowanym ołówkiem" pasowała ich na uczniów. Było to bardzo wielkie przeżycie dla każdego dziecka i wzruszająca chwila dla każdego rodzica. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, kuferki z pomocami do nauki i pachnące piernikowe kredki, które przygotowali rodzice. Każdy uczeń wraz z
„ŚWIATEŁKO PAMIĘCI”
Dziękuję pięknie wszystkim, którzy włączyli się w akcję "Światełko Pamięci". Udało nam się zebrać ponad 250 zniczy, które 24 października zostały dostarczone do Muzeum Kresowego w Żarach. Stamtąd pojadą do Lwowa. 1 listopada zapłoną na grobach naszych rodaków, którzy zginęli w walkach o polski Lwów. Panu Krzysztofowi Kopocińskiemu oraz Ryszardowi Masłowskiemu dziękuję za ciekawą lekcję historii. W przyszłym roku odbędzie się kolejna zbiórka, do której już dziś serdecznie zapraszam.
Wilk nie zna granic!
Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie "Wilk nie zna granic! ... Polsko-niemiecka przygoda z wilkiem”, współfinansowanym z Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.
Mieliśmy przyjemność gościć 20 uczniów i ich opiekunów z niemieckiej szkoły w Janschwalde. Polską stronę reprezentowały dzieci z trzeciej klasy. Jednym z założeń obu szkół jest promowanie ekologicznych postaw oraz poszanowanie przyrody. Mamy to szczęście, że region nasz położony jest w Borach Dolnośląskich. Ogromne przestrzenie lasów są bogatym źródłem wiedzy o tutejszej faunie i florze. Wilk (ze względu na jego niewielką populację), był priorytetem naszych warsztatów.
„Felix, Net i Nika, i Gang Niewidzialnych Ludzi”
3 X o godzinie 1100 aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie zaprosili uczniów klas V do Żagania na spektakl „Felix, Net i Nika, i Gang Niewidzialnych Ludzi”.
Historia tytułowych bohaterów toczyła się wartko, pełna była zwrotów akcji i humoru. Widzowie mogli sie zastanowić nad bardzo ważnymi zagadnieniami: rolą przyjaźni w życiu, wiarą we własne możliwości i koniecznością stawiania czoła przeciwnościom.
Teatr Gorzów
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Teatr Gorzów.
Wycieczka klas VI do teatru
11 października pojechaliśmy do Gorzowa na przedstawienie teatralne pt.: „Ania z Zielonego Wzgórza”. Wielu z nas było sceptycznie nastawionych do teatru, przekładając kino nad jego deski.
Jednak kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawiły się aktorzy, odczuliśmy prawdziwą magię teatru. Scenografia oddawała klimat epoki, w której żyła główna bohaterka powieści – Ania Shirley. Kostiumy aktorów, które informowały nas o statusie społecznym poszczególnych postaci, były odpowiednio dobrane do tamtych czasów i rozgrywanych sytuacji. Naszą uwagę przykuwały kapelusze, parasolki oraz długie suknie pań (w szczególności nowa suknia Ani z bufiastymi rękawami). Muzyka i efekty dźwiękowe wprowadziły nas w odpowiedni nastrój, piosenki pomogły lepiej zrozumieć uczucia i przeżycia bohaterów. Z uwagą i skupieniem wpatrywaliśmy się w grę aktorów pełną swobody i naturalności, która
2018-10-05 Jesień w Górach Izerskich
WYCIECZKA I PLENER
W piątek 5 października grupa gimnazjalistów pojechała na wycieczkę. Organizator wyprawy i opiekun kółka „Żyj z pasją”, pan Mieczysław Jakubowicz, zapowiedział plener fotograficzny w Górach Izerskich. Młodzież zaś twierdziła, że jedzie do bardzo konkretnej sieciowej restauracji w Jeleniej Górze. A że po drodze wjechali kolejką gondolową na Stóg Izerski, a potem w sześciogodzinnym marszu po górach przemierzyli trasę około 17 kilometrów, ciesząc oczy wspaniałymi widokami , to szczegół. Ważne, że wszyscy wrócili zadowoleni i najedzeni.
Godziny dzwonków
Wtorek 01.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych