Strona główna
Zajęcia świetlicowe
Dziś przedstawiamy przepiękne zakładki do książki, które wykonała Ala Urbanowicz z klasy 1 c. Super!!!
Prezent na Dzień Matki- propozycja 2
Witajcie:) Nasza druga propozycja prezentu na nadchodzący Dzień Matki to: Laurka 3D - przestrzenne serca.
Na kartce naszkicuj delikatnie kształt serca (tak, aby potem można było bez problemu zetrzeć go gumką). Wytnij kilkanaście serc jednakowej wielkości (najlepiej złożyć kilka kartek ze sobą i wyciąć za jednym razem) i zagnij je z prawej strony. Przyklejaj od dołu do góry swojego szkicu, nakładając klej na zagięcia. Kiedy całe serce jest wyklejone, zetrzyj narysowany wzór. Więcej inspiracji znajdziecie pod adresem: https://polki.pl/rodzina/dziecko,5-pomyslow-na-laurke,10079579,artykul.html Do dzieła!
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Skarby biblioteki Kórnickiej
Od 8 do 15 maja świętujemy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. My w ciągu tego tygodnia będziemy „smakować” przebogate zbiory biblioteki w Kórniku.
Oczywiście w tę fascynującą podróż zabieramy Was ze sobą.
Oto nasz plan podróży:
Poniedziałek 11.05
- Zwiedzanie Biblio
Nowe zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
➡️Najnowsze informacje dla naszych ósmoklasistów🙂:
➡️Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Prezent na Dzień Matki- propozycja 1
Dzień dobry w poniedziałek :) Już wkrótce Dzień Matki. Może wykonacie dla swoich Mam piękne laurki, które zawsze przygotowywaliście w szkole? Nasz pomysł to: przestrzenne serca z rąk:) Zegnij kartkę A4 na pół i przyłóż dłoń. Kciuk i palec wskazujący powinny znajdować się przy zgięciu (mogą nawet lekko wystawiać). Odrysuj dłoń i wytnij (uwaga, żeby nie przeciąć miejsca na zgięciu przy kciuku i palcu wskazującym). Otwórz kartkę. Nieprzecięte miejsca powinny stworzyć serduszko. Rączki można dowolnie pokolorować i ozdobić. Gotowe!
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Zasmakuj w bibliotece
8. maja co roku w Polsce świętujemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, a od 8 do 15 maja - Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczna, siedemnasta edycja odbywa się pod hasłem „Zasmakuj w Bibliotece”. Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór w następujący sposób:
Co wiecie o Lego?
Tuż przed weekendem przybliżymy Wam krótką historię Lego. Te klocki, to najbardziej rozchwytywane zabawki w naszej świetlicy:) Zdradzimy w sekrecie, że również uczniowie starszych klas sięgają po nie chętnie- kiedy im się wydaje, iż nikt nie patrzy;) Co wiemy o tych niesamowitych klockach?
Historia Lego zaczyna się w 1932 roku. Wtedy to Ole Kirk Christiansen w duńskiej wiosce Billund zakłada warsztat produkujący drewniane drabiny składane oraz drewniane zabawki. W 1934 roku dla swojego warsztatu i zabawek tam produkowanych wymyśla nazwę „LEGO”. Nazwa ta pochodzi od słów "LEg GOdt", co oznacza "baw się dobrze". Po łacinie Lego jest odpowiednikiem słów „uczę się”, „łączę razem” lub „wiążę”. Mottem przewodnim Christiansena podobno były słowa „Tylko najlepszy jest wystarczająco dobry” - dzisiejszy 70% udział koncernu Lego w światowym rynku klocków pokazuje efekty konsekwencji i wierności ty
MINERAŁY TO NIE TYLKO SKAŁY!
Czy wiedziałeś o tym, że te ważne składniki potrzebne do naszego prawidłowo rozwoju i funkcjonowania można znaleźć także w jedzeniu?
Poczytaj o tym, a potem sprawdź się i rozwiąż krzyżówkę. Hasło, które otrzymasz wpisz do komentarza podając imię, pierwszą literę nazwiska oraz klasę.
https://www.szkolneblogi.pl/blogi/spilowa/mineraly-to-nie-tylko-skaly/#comment-4201320
WITRAŻ ROŚLINNY
Dzień dobry! Dziś już czwartek:)To dobry dzień na prostą, ale niezwykłą pracę plastyczną - witraż roślinny.
Jak zrobić witraż roślinny na folii
Najpierw zabawa
Zbierzcie garść trawy lub polnych roślin i potnijcie je nożyczkami na drobne kawałki. Rozłóżcie na papierowych talerzykach lub na arkuszu szarego papieru, obserwujcie co się dzieje i dlaczego. Susz możecie przesypać do szklanego słoika i umieścić w kąciku przyrody.
Dzisiaj na bogu SKO „Owocowo-warzywne szaleństwo”.
Przez miesiąc publikować będziemy artykuły dotyczące prawidłowego odżywiania, świadomego kupowania oraz niemarnowania żywności. Zaglądajcie na blog, czytajcie i bawcie się. Szczególnie gorąco zapraszamy trzecioklasistów, którzy biorą udział w szkolnej innowacji „Wybieram świadomie-żyję zdrowo”.
Dziś poczytajcie o zaletach spożywania owoców i warzyw, weźcie udział w quizie, prześlijcie nam swoje przepisy na owocowo- warzywne potrawy. Wszystkie informacje na blogu:
Grządki z warzywami
Nasz Ogrodnik Maks Kaliński z II b wyhodował przepiękną fasolę. Super Maksiu ;)
Pozdrawiamy
Wychowawcy świetlicy:)
Zabawy ekoplastyczne
Dzień dobry! Zapraszamy do zabawy- niektóre z nich, np. zabawy ekoplastyczne najlepiej sprawdzają się w plenerze: w ogrodzie, w parku, w lesie, na łące... Dzięki nim zyskacie możliwość przebywania na świeżym powietrzu, eksplorowania otoczenia i bezpośredniego, wielozmysłowego kontaktu z naturą:)
1. Frotaż roślinny. Zbierzcie kilka świeżych roślin, najlepiej o grubych i wyraźnych żyłkach. Wykonajcie ćwiczenie sensoryczne - dotykajcie roślin z zamkniętymi oczami, wodźcie palcami po żyłkach. Później zróbcie frotaż roślinny używając suchych pasteli. Możecie go pomalować natychmiast lub potem.
Sposób na nudę- malowanie grawitacyjne:)
Jak się bawić w malowanie grawitacyjne
Przygotuj:
- jeden duży arkusz papieru lub arkusze min.A3 dla każdego dziecka
- dowolne farby w kilku kolorach
- woda
- pędzle
- kubki do rozrabiania farb
Malowanie grawitacyjne
Technika plastyczna malowanie rozwodnionymi farbami
- Rozwieś papier pionowo.
- Ro
Biblioteka szkolna zaprasza
W ramach edukacji zdalnej zapraszamy do obejrzenia krótkich lekcji online, które prowadzone są przez przewodników pracujących w Zamku Królewskim w Warszawie. Oto niektóre propozycje:
Legendy Warszawy: Jednorożec, kl. 0-2
Archeologia – co to jest?, kl. 1-4
Kto to jest rycerz?, kl. 3-6
Spacer z Canalettem po dawnej Warszawie, kl. 4-8
Polak mały :)
Dzień dobry:) Pozostając w duchu świąt majowych, przypomnijmy sobie co to znaczy patriotyzm. Dla większości z Was, to znane już słowo ale może ktoś zapomniał, co ono oznacza. Według encyklopedii PWN: patriotyzm [łac. < gr.], w znaczeniu ogólnym wszelkie umiłowanie ojczyzny jako miejsca swojego pochodzenia i/lub zamieszkania;
Domek pod stołem
DOMEK POD STOŁEM - konstrukcja
Czy tęsknicie trochę za domkami z puf, które robiliście w świetlicy?
A może zrobicie domek pod stołem?
Nasza dodatkowa propozycja: zaproś do domku kogoś z Rodziców lub Rodzeństwa i przeczytajcie wspólnie jakąś książkę.
Czekamy na zdjęcia Waszych domków!
Wychowawcy świetlicy:)
POLSKA- MOJA OJCZYZNA
Dzień dobry:) Wielkimi krokami zbliżają się święta majowe.Poprzedni post przypomniał Wam skąd się wzięły i co świętujemy każdego dnia "majówki". My przygotowałyśmy dla Was ciekawy quiz wiedzy o Polsce, z piosenkami, bajkami i krzyżówkami.
https://view.genial.ly/5ea451f463183e0d94258cfc/interactive-image-polska-moja-ojczyzna?fbclid=IwAR2HE5uDdLoFKWbagWuH9cz91W7cmY-nWVyjB-91-T0ecL1vbvot8KTxhA8
Godziny dzwonków
Wtorek 01.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych