• Eko-uprawy

• 12.03.2021 08:05
      • Opieka nad roślinami uczy cierpliwości, delikatności i dbania o ich potrzeby. Posiadanie własnego ogródka wzbudza ciekawość i poczucie dumy, gdy cała włożona praca zaowocuje w piękne rośliny.
        Zachęcamy Was do założenia własnych, małych ogródków:)

• Truskawki

Prawdopodobnie najprostsza roślina do uprawy. Dzieci uwielbiają je jeść prosto z krzaka. Truskawki nie wymagają dużo opieki i bardzo szybko się rozmnażają. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają ogródka. Truskawki dobrze rozwijają się w uprawie doniczkowej wystawione na taras czy balkon. Istnieją 2 ogólne typy truskawek - wieczne i czerwcowe. Trwałe truskawki rosną przez cały sezon wegetacyjny, nadadzą się do uprawy w domu. Czerwcowe odmiany produkują owoce tylko przez kilka tygodni w czerwcu, ale bardzo intensywnie.

Marchew

Idealna do pochrupania zaraz po wyciągnięciu z ziemi. Zdrowa i smaczna przekąska, za którą dzieci przepadają. Tak jak truskawki nie wymaga pracochłonnej uprawy, idealnie sprawdzi się do uprawy ekologicznej. Marchew siejemy od marca do czerwca, a okres wegetacji to około 3-4 miesięcy.

Pomidorki koktajlowe

Kolejna świetna przekąska do zjadania prosto z krzaka. Odmiany koktajlowe świetnie odnajdą się także na tarasach i balkonach. Roślina plonuje od lipca do września. Wyhodowane sadzonki można wsadzić w ziemię od połowy maja.

Ziemniaki

Kopanie w poszukiwaniu zakopanego skarbu! Jakie dziecko nie lubi tego robić? Ziemniaki są łatwe w uprawie i można je również uprawiać w głębokich doniczkach. Sadzenie jest bardzo proste, wystarczą kiełkujące bulwy ziemniaków, które wsadzamy do gleby kiełkami do góry. Po 2-3 miesiącach od posadzenia można przystąpić do zbiorów.

Słoneczniki

Piękne rośliny ozdobne i pożyteczne. Idealne do obserwowania ze względu na szybki wzrost na długość. W każdym ogrodzie nada niesamowitego wiejskiego charakteru, a pestki słonecznika będą świetną przekąską.